SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Połowa Polaków świąteczne zakupy zrobi w internecie

54 proc Polaków w wieku 16-44 lat przynajmniej część rzeczy na Święta kupi w internecie - wynika z badania TNS OBOP. 42 proc. osób w sieci szuka pomysłów na prezenty.

Połowa Polaków świąteczne zakupy zrobi w internecie

52 proc. Polaków świąteczne zakupy robi zaczyna w grudniu, natomiast 19 proc. odkłada je na ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem. Ludzie w naszym kraju okazują się mniej zapobiegliwi od Francuzów i Niemców, wśród których także przeprowadzono ten sondaż. We Francji 44 proc., a Niemczech 39 proc. respondentów zadeklarowało, że świąteczne zakupy najchętniej robią już w listopadzie.

36 proc. Polaków zamierza kupić pod choinkę od 6 do 10 prezentów, a 28 proc. – od 3 do 5. Co drugi wyda na nie od 200 do 600 zł, podczas gdy przeciętny Włoch przeznaczy na podarunki ok. 900 zł, Belg – ok. 850 zł, a Austriak – ok. 1050 zł. Najwięcej – średnio 188 zł – Polacy wydadzą na prezenty dla dzieci, a nieco mniej na upominki dla partnerów (154 zł) i rodziców (123 zł). Z kolei przeciętny „budżet prezentowy” dla teściów wynosi tylko 89 zł, dla rodzeństwa – 100 zł, a dla kuzynów i wujostwa – 101 zł.

54 proc. Polaków deklaruje, że przynajmniej część świątecznych zakupów zrobi w tym roku w internecie. W Hiszpanii przy zakupach bożonarodzeniowych skorzysta z sieci tylko 23 proc. osób, w Belgii – 26 proc., a we Włoszech – 28 proc. Polacy jako powody zadowolenia z zakupów w trybie online wymieniają przede wszystkim cenę i możliwość kupowania w dowolnym czasie (po 69 proc. wskazań). Ponadto 42 proc. osób w naszym kraju szuka w sieci pomysłów na prezenty. Natomiast 54 proc. chodzi w tym celu po centrach handlowych.

Badanie na zlecenie portalu eBay zostało przeprowadzone przez TNS OBOP na grupie 1076 osób w wieku od 16 do 44 lat. Sondaż metodą omnibus zrealizowano w kilku europejskich krajach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Połowa Polaków świąteczne zakupy zrobi w internecie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paula
Ale nie dajcie się złapać na zbyt dużo świątecznych okazji, bo okaże się, że portfel na święta pusty zostanie :p A oszczędności się przydają, nawet w czasie świąt . Polecam artykuł na www.kredytoblog.pl
8 8
odpowiedź