SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Droższe reklamy w Polsacie, najwyższe ceny przy „Mega Hicie” i „W rytmie serca”

Biuro Reklamy Polsat Media podniosło ceny reklam na listopad br. średnio od kilku do kilkunastu procent w porównaniu z listopadem ub.r. Najwięcej trzeba zapłacić za emisję reklamy w paśmie filmowym „Mega Hit”, przy serialu „W rytmie serca” oraz przy prognozie pogody.

Article

Cena spotu w poniedziałkowym paśmie filmowym „Mega Hit” wynosi 77,9 tys. zł, czyli 300 zł więcej niż przed rokiem (wszystkie kwoty w tekście to ceny netto spotów 30-sek., bez rabatów).

Nieco więcej, bo do 81,6 tys. zł trzeba z kolei zapłacić za reklamę przy prognozie pogody w niedzielny wieczór (w ub.r. maksymalna cena wynosiła 73,4 tys. zł). Zdecydowanie mniej kosztuje obecność reklamowa w tym paśmie w dni robocze - do 72,6 tys. zł (w ub.r. maks. 59,6 tys. zł).

Reklamodawcy zainteresowani obecnością w bloku przy „Wydarzeniach” wydadzą do 77 tys. zł za emisję spotu w dni powszednie (w ub.r. 63,8 tys. zł) i 71,4 tys. zł w niedzielny wieczór (rok temu 45,9 tys. zł).

Nieco mniej kosztują reklamy przy serwisie sportowym: 74,5 tys. zł w niedziele i do 71,4 tys. zł od poniedziałku do piątku. Przed rokiem było to odpowiednio 62,6 tys. zł i 60,8 tys. zł.

Wśród pokazywanych w Polsacie seriali najdroższą reklamowo pozycją jest pokazywany w niedzielne wieczory serial „W rytmie serca”. Spot przy nim kosztuje 76,5 tys. zł. Z kolei reklama przy „Pierwszej miłości” została wyceniona maksymalnie na 73,8 tys. zł (w ub.r. było to 66,6 tys. zł).

Cena spotu przy serialu „Przyjaciółki” wynosi 75,5 tys. zł (w ub.r. 63,5 tys. zł), a przy sitcomie „Świat według Kiepskich” -  do 59,8 tys. zł (w ub.r. 57,3 tys. zł).

Emisja reklamy przy programie „Nasz nowy dom” to wydatek rzędu 71,1 tys. zł, czyli 6 tys. zł więcej niż w listopadzie ub.r. Na spot przy programie „Supermodelka Plus Size” trzeba wydać z kolei 62,7 tys. zł, a przy sobotnim muzycznym show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” -  62,1 tys. zł (w ub.r. -65,9 tys. zł). Reklama w bloku przy piątkowym programie „Wyspa przetrwania” to koszt rzędu 58,1 tys. zł.

Wieczorem 18 listopada br. Polsat pokaże Galę Boksu Zawodowego, podczas której Tomasz Adamek zmierzy się z Fredem Kassi. Zainteresowani emisją reklamy marketerzy przy tej transmisji zapłacą 34,9 tys. zł.

Z kolei niespełna tydzień później, 24 listopada, stacja wyemituje „Disco Attack”. Spot przy nim wyceniono na 69,4 tys. zł.

Polsat Media jako ostatnie po Biurze Reklamy TVP i TVN Media biuro reklamy ogłosiło cennik reklamowy na listopad.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Droższe reklamy w Polsacie, najwyższe ceny przy „Mega Hicie” i „W rytmie serca”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Billy
Mega Hit to mega hit już od kilkunastu lat. Jak nie dłużej. Nie ma drugiej tak sprawdzonej pozycji, tak pewnej w dany dzień i o danej porze, że wiadomo, że wtedy trzeba oglądać i się nie zawiedzie. Kiedyś tak było np. z seansem w telewizji polskiej o 20. w soboty, ale tvp to zaprzepaściła. Za to Polsat przyzwyczaił do poniedziałku i to jest właśnie mega. Mega hit!
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing