SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat uruchamia serwis HbbTV w kanałach naziemnych

Telewizja Polsat w swoich kanałach obecnych w naziemnej telewizji cyfrowej udostępnia serwis HbbTV obejmujący treści z platformy internetowej Polsat Go.

Article

W serwisie HbbTV Telewizji Polsat dostępne są programy, seriale i treści sportowe z oferty kanałów nadawcy.

- HbbTV od Telewizji Polsat to nowy i innowacyjny serwis - te same treści, które można oglądać w Polsat Go, będą również dostępne w telewizji hybrydowej. Dajemy wszystkim pełną swobodę i wolność wyboru, co do tego jak można oglądać nasz kontent - zgodnie z zasadą: oglądaj kiedy, jak i gdzie chcesz. Również każdy kto ma nasz dekoder Polsat Box z dostępem do telewizji naziemnej i internetu, będzie mógł oglądać w HbbTV swoje ulubione programy - opisuje Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Platforma Polsat Go, z darmowymi treściami, przy których emitowane są reklamy, została uruchomiona w połowie sierpnia. Zastąpiła Iplę, która zniknie z końcem sierpnia.

Serwis HbbTV Polsatu ma identyczny interfejs jak Polsat Go, dostosowujący się do różnych rozmiarów telewizorów.

- Serwis HbbTV Polsatu zapełnia kolejne miejsce, w którym seriale i inne programy telewizji były niedostępne dla naszych widzów - mówi Krzysztof Panek, zastępca dyrektora pionu projektów internetowych Grupy Polsat Plus.

Jak korzystać z HbbTV w kanałach Polsatu

Serwis HbbTV Polsatu będzie dostępny dla wszystkich odbiorców telewizji naziemnej DVB-T, którzy mają dostęp do internetu.

- Dostęp do serwisu jest bardzo prosty - wystarczy nacisnąć „OK” na pilocie do telewizora i serwis uruchamia się, udostępniając widzom wiele tysięcy godzin różnych programów z oferty Telewizji Polsat. Nie trzeba instalować dodatkowej aplikacji. Serwis zaprojektowany został z myślą o nowszych telewizorach, wyposażonych w usługę HbbTV w wersji co najmniej 1.5 i podłączonych do internetu” - podkreśla Paweł Tutka, projektant i twórca serwisu HbbTV Polsatu, ekspert i inicjator wdrożenia w Polsce telewizji hybrydowej.

Serwis HbbTV Polsatu został zaprojektowany i wdrożony przez Pawła Tutkę oraz pion projektów internetowych Grupy Polsat Plus. Serwis jest dostępny na terenie Polski.

W drugim kwartale br. Grupa Polsat Plus osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 10,4 proc. do 3,16 mld zł, a jej zysk netto zwiększył się z 290,7 do 541,7 mln zł. W całym pierwszym półroczu 2021 roku miała 6,1 mld zł przychodów i 932,1 mln zł zysku netto.

Pion mediowy Grupy Polsat Plus, obejmujący głównie Telewizję Polsat wzraz z Eleven Sports i Grupą Interia, w drugim kwartale osiągnął wzrost przychodów rok do roku o 38 proc. do 570 mln zł i 189 mln zł zysku EBITDA. Telewizja Polsat z reklam i sponsoringu zarobiła 55,2 proc. więcej niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: Polsat uruchamia serwis HbbTV w kanałach naziemnych

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
taka_prawda
Telegazetę też z opóźnieniem wprowadzili...
odpowiedź
User
Posatowiec
Kto się fizycznie tym zajmuje?
odpowiedź
User
Lis
Kto się fizycznie tym zajmuje?

Pan Krzysztof
odpowiedź