SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat i TVN to najlepiej oceniane telewizje w Polsce, RMF FM liderem radiowym

70 proc. Polaków pozytywnie ocenia Polsat, 66 proc. – TVN, a 59 proc. - Telewizję Polską. Jednocześnie Polsat ma najniższy odsetek krytycznych ocen, a TVP - najwyższy. Najlepiej postrzeganym radiem jest RMF FM.

Zygmunt SolorzArticle

Według sondażu CBOS w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odsetek pozytywnych ocen Polsatu nie zmienił się. W przypadku TVN zwiększył się o 1 pkt proc., a w przypadku Telewizji Polskiej - o 2 pkt proc.

Jednocześnie 10 proc. Polaków (o 2 pkt proc. mniej niż w październiku ub.r.) negatywnie ocenia Polsat. Odsetek takich opinii o TVN zmalał o 1 pkt proc. do 17 proc., a w przypadku Telewizji Polskiej wyniósł 27 proc., tyle samo co pół roku wcześniej.

CBOS zaznacza, że w skali ostatnich dwóch lat wzrosła część negatywnych ocen o TVN i TVP.

Lepsze zdanie o TVN i Polsacie mają ludzie deklarujący poglądy centrowe i lewicowe oraz głosowanie na PO, Nowoczesną i SLD. Z kolei TVP lepiej oceniają osoby o poglądach prawicowych i wyborcy PiS, którzy tak samo jak potencjalni wyborcy Kukiz’15, relatywnie często wypowiadają się oni negatywnie o działalności stacji komercyjnych, szczególnie TVN.

Jeśli chodzi o nadawców radiowych, to RMF FM zanotowało 56 proc. pozytywnych ocen (2 pkt proc. mniej niż pół roku wcześniej) i 5 proc. negatywnych, Radio ZET - 47 proc. pozytywnych (po spadku o 4 pkt proc.) i 5 proc. negatywnych, natomiast Polskie Radio - 43 proc. pozytywnych (3 pkt proc. w dół) i 11 proc. negatywnych).

Najbardziej zróżnicowane są opinie o Radiu Maryja - dobrze ocenia je 20 proc. badanych (2 pkt proc. mniej niż w październiku ub.r.), a źle 18 proc. Natomiast 62 proc. nie ma zdania o tej stacji.

Radio Zet i RMF FM negatywnie oceniają najczęściej osoby najbardziej zaangażowane w praktyki religijne.

Sondaż został zrealizowany przez CBOS od 5 do 12 kwietnia br. metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) na losowej grupie 1 140 osób reprezentatywnej dla wszystkich dorosłych mieszkańców Polski.

Dołącz do dyskusji: Polsat i TVN to najlepiej oceniane telewizje w Polsce, RMF FM liderem radiowym

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a temu TW się nie nudzi?
albo z nudów właśnie.Ludzie,ciągle opowiadać,że tvn jest dobrze,ba że jest najlepiej ocenianą tv w Polsce...ile można,no chyba że w myśl zasady znanej nam od dziesiąttek lat...no ale bawmy się dalej;ja też mogę mówić,że g.pachnie,w końcu kwestia gustu,a śmierdzące sery fre.b.lubię.
odpowiedź
User
?
Nikt do mnie nie dzwonił
odpowiedź
User
animowany
Najwyzsze oceny wyzej wymienionuch swiadcza o niezbyt wysublimowanym guscie odbiorcow.
odpowiedź