SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat pracuje nad stworzeniem konkurencji dla „W tyle wizji” i „Szkła kontaktowego”

Polsat News jako jedyny duży kanał informacyjny nie ma swojego programu satyrycznego. Wkrótce może się to zmienić. Trwają  prace nad stworzeniem formatu zbliżonego do „Szkła kontaktowego” i „W tyle wizji”. Do roli prowadzącego przymierzany jest Rafał Ziemkiewicz.

Article

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Polsat News prowadzi rekrutację do zespołu nowego programu wg omediach.info program ma nosić nazwę „Bez ogródek”. Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wśród prowadzących i komentatorów mogą znaleźć się Rafał Ziemkiewicz, Monika Jaruzelska i Wiktor Świetlik.- Nikt jeszcze nie jest pewny. Godzina emisji też nie została ustalona. To bardzo mgliste plany - mówi  portalowi Wirtualnemedia.pl wydawca Polsatu, który pragnie zachować anonimowość.

„Szkło kontaktowe TVN24 jest nadawane codziennie o godz. 22. „W tyle wizji” TVP Info można oglądać o 21.50 i 22.30. O 21.30 Polsat News nadaje „Wydarzenia wieczorne”, a o 22.30 „Dzień na świecie”.

Były prowadzący „W tyle wizji”

Rafał Ziemkiewicz w poprzednich latach był jednym z prowadzących programu „W tyle wizji”. Zniknął z grafiku we wrześniu 2020 roku. Prawicowy publicysta krytycznie oceniał m.in. ustawę uderzającą w branżę futrzarską. - Publicznie oceniłem gorzej niż źle zarówno sam projekt ustawy „antyfutrzarskiej”, jak i sposób jej wprowadzenia. Użyłem publicznie sformułowania o szaleństwie Jarosława Kaczyńskiego. Wówczas zadzwonił do mnie wydawca „W tyle wizji” i zapytał, czy zamierzam to samo powiedzieć na żywo na antenie. Zapewniłem go, że oczywiście tak. Skończyło się więc na tym, że zawarliśmy dżentelmeńską umowę: wydawca nie wpisuje mnie w grafik do czasu, aż wyjaśni się ostatecznie sprawa z ustawą - relacjonował publicysta w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przekonywał wówczas, że sprawa nie jest tak jednoznaczna. - Rafał Ziemkiewicz jest publicystą, ma prawo prezentowania na antenie swoich opinii, także krytycznych. Nikt nigdy tego nie negował, ani nie robi z tego problemu. Krzywdzącym jest dla nas twierdzenie, że właśnie za to został zawieszony - tłumaczył szef TAI w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Podkreśla przy tym, że niejednokrotnie prowadzący publicyści wyrażają na ekranie TVP krytyczne opinie, gdyż na tym polega m.in. fach publicysty. - Problemem w tym konkretnym przypadku jest jednak konflikt interesów, jaki zauważamy w przypadku Ziemkiewicza. Pracuje on bowiem w mediach należących do branży futrzarskiej - dodaje. Ziemkiewicz współpracował z portalem wSensie.pl i portalem SwiatRolnika.info. Oba serwisy należą do Szczepana Wójcika, związanego z branżą futrzarską.

Zobacz także: Rafał Ziemkiewicz uruchamia serwis internetowy. "Rezerwa na wypadek cenzorskich zapędów YouTube’a"

Monika Jaruzelska to warszawska radna, publicystyka i youtuberka. Choć jest córką generała Wojciecha Jaruzelskiego, to cieszy się sympatią części prawicowych środowisk. W jej programie goszczą często politycy Konfederacji. Publicystyka prowadzi zbiórkę na swój program „Monika Jaruzelska zaprasza” za pośrednictwem serwisu Patronite.pl. Wspiera ją 160 patronów, co daje łączną sumę 36 tys. zł. 10 listopada Jaruzelska gościła Ziemkiewicza w programie. Odcinek ma prawie 115 tys. wyświetleń na YouTube.

Wiktor Świetlik jest znany z komentowania konkurencyjnego programu "W tyle wizji" w TVP Info. Pracował także m.in. w Polskim Radiu.

Oglądalność „Szkła kontaktowego” i „W tyle wizji”

Od 1 września do 13 października 2021 roku wyniosła 591 tys. osób, co przełożyło się na 5,79 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów. Program „W tyle wizji”, który ma podobną formułę do „Szkła kontaktowego” w tym samym okresie oglądało średnio 527 tys. widzów, a udział TVP Info plasował się na poziomie 4,73 proc. Polsat News miał w październiku 2021 roku 1,5 proc. udziału w rynku - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: Polsat pracuje nad stworzeniem konkurencji dla „W tyle wizji” i „Szkła kontaktowego”

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Asia
No to Kurski przebiera teraz nogami.
odpowiedź
User
kjh
Skandal. Rymanowski ty jesteś jednak .......
odpowiedź
User
walter
genialny pomysł.
odpowiedź