SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat News od czerwca wraca do "nowej normalności". Newsroom kończy z podziałem na grupy

Redakcja Polsat News od początku czerwca ma powrócić częściowo z pracy zdalnej. Kończy także z podziałem na grupy A i B, a niektórzy z pracowników mają udać się na zaległy urlop - wynika z naszych informacji. - Zachowane zostają zasady bezpieczeństwa i różnego rodzaju ograniczenia - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Polsatu.

fot. Michał KurdupskiArticle

Od połowy marca - kiedy rząd wprowadził obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem - redakcje telewizyjne, radiowe, prasowe i internetowe wprowadziły system pracy zdalnej oraz podział na grupy, które pracowały w trybie rotacyjnym po to, by w razie zarażenia osoby z jednego zespołu, pozostałe nie były zagrożone.

Jak udało się nam dowiedzieć, od 1 czerwca redakcja Polsat News ma wrócić do „nowej normalności” - zakończy system pracy rotacyjnej i powróci do pięciodniowego tygodnia pracy. Tam, gdzie będzie to możliwe, część osób ma nadal pracować zdalnie. Na urlopy zostaną także wysłani w pierwszej kolejności zatrudnieni, którzy mają zaległe dni wolne. Wszyscy nadal mają zachowywać odległość, nosić maseczki i ograniczyć przemieszczanie się w budynku stacji. Maila w tej sprawie pracownicy Polsat News mieli otrzymać od Mariusza Kopińskiego, zastępcy dyrektora pionu informacji i publicystyki ds. finansowych.

Informację potwierdziliśmy w trzech niezależnych źródłach. Jeden z pracowników, którzy z oczywistych względów chce pozostać anonimowy mówi nam, że taki system pracy oznacza, że „w razie wykrycia wirusa u kogokolwiek, od 1 czerwca leży cała antena”. - Nie mamy na tyle rozwiniętego systemu pracy zdalnej, żeby pociągnąć tak całą antenę. Jednym z nieoficjalnych argumentów było to, że pracujemy w systemie trzy dni pracy - trzy wolnego. To oznacza, że miesięcznie pracujemy o około 1/4 mniej dni niż zwykle. Kierownictwo nie wzięło jednak pod uwagę, że pracujemy w zmniejszonych zespołach - zmniejszonych o połowę - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

- Zmienia się na razie system pracy w Polsat News, jednak zachowane zostają zasady bezpieczeństwa i różnego rodzaju ograniczenia - komentuje w odpowiedzi dla nas Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Polsatu.

W kwietniu udział Polsat News w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 1,13 proc.

W Cyfrowym Polsacie bez zwolnień z powodu koronawirusa

Cyfrowy Polsat zaznaczał kilka dni temu, że nie ma obecnie żadnych planów dotyczących redukcji załogi.

- Nasz zespół jest dla nas bardzo ważny. Mamy szerokie plany rozwoju, potrzebujemy ludzi. Inwestujemy w przyszłość i konsekwentnie budujemy portfolio naszego biznesu tak, aby być rzeczywiście odpornym na wszystkie zdarzenia rynkowe - podkreślał Maciej Stec, wiceprezes zarządu Grupy.

Przy okazji tego tematu potwierdziliśmy nieoficjalnie tę informację - w Polsat News nie było ani zwolnień, ani obniżek pensji.

Grupa Cyfrowy Polsat niedawno podała swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał br. Zanotowała wzrost przychodów o 2 proc. do 2,85 mld zł, przy czym przychody od klientów i ze sprzedaży sprzętu nieznacznie zmalały. Firma miała sprzedanych 17,43 mln jednostkowych usług, po wzroście o 2,7 proc.

Według prognoz wpływ epidemii koronawirusa może mieć poważniejszy wpływ na wyniki finansowe drugiego kwartału - pierwsze trzy miesiące roku zarząd ocenił pozytywnie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat News od czerwca wraca do "nowej normalności". Newsroom kończy z podziałem na grupy

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widzka
Kiedy poleci Rymanowski? Dlaczego nie obniżyli mu gwiazdorskiej pensji?
odpowiedź
User
lolo
No to spoko macie, bo w Tefałenie już sami nie wiedzą kiedy wrócić... nowy dzień, nowy scenariusz.
odpowiedź
User
Membrana
Pensji nie obniżyli bo nie ma już z czego obniżać 😁
odpowiedź
User
obiektywny
Wspomagają PIS jak mogą przed wyborami a pierwsze skrzypce gra Jankowski oraz jak zwykle Gawryluk.Choć wszyscy w Polsacie wiedzą że Gozdyra nakręciłaby oglądalność znacznie większą.
odpowiedź
User
gfgfgfgf
Gozdyra na urlopie, czy już zupełnie wycięta? Bo tego łysego, wannabe kabareciarza już po prostu nie mogę oglądać.
odpowiedź