SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat News Plus wystartuje w marcu. "Ze względu na tabloidyzację mediów"

Polsat oficjalnie potwierdził, że w marcu ruszy stacja informacyjna Polsat News Plus. - Ze względu na tabloidyzację wszystkich mediów uważamy, że jest bardzo dużo miejsca na dziennikarstwo zaangażowane - przekonuje Maciej Stec, członek zarządu Polsatu.

Maciej Stec

Maciej Stec

Polsat News Plus ma być kanałem publicystyczno-informacyjnym, kładącym nacisk na tematy dotyczące wydarzeń zagranicznych i pogłębioną publicystykę. Zastąpi stację ekonomiczną Polsat Biznes, która powstała w lutym 2013 roku w miejsce TV Biznes (do informacji gospodarczych dodano wówczas programy lifestylowe o biznesie i bogactwie).

Spowodowało to wzrost widowni kanału, ale nie tak jak oczekiwała Telewizja Polsat (w styczniu br. udział Polsat Biznes wyniósł 0,07 proc. - zobacz szczegóły).

- Polsat Biznes graniczył z rentownością - przyznał na czwartkowej konfenrecji prasowej Maciej Stec. Podkreślił przy tym, że segment widowni, do jakiego kierowany będzie Polsat News Plus jest szerszy, dlatego nowy kanał powinien osiągnąć lepsze oglądalności niż Polsat Biznes. Stec nie podał konkretnej daty startu Polsat News Plus informując jedynie, że nastąpi w marcu.

Jak już informowaliśmy, w ramówce Polsat News Plus znajdzie się m.in. program o tematyce zagranicznej “To był dzień na świecie”, emitowany kiedyś w Polsat News. Nad projektem nowego kanału pracuje Beata Grabarczyk. Jego dyrektorem będzie Henryk Sobierajski, szef Polsat News i Polsat Biznes. Do nowej stacji przejdzie część zespołu ekonomicznej telewizji Polsatu, a zasilą go osoby z „Wydarzeń” i Polsat News (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat News Plus wystartuje w marcu. "Ze względu na tabloidyzację mediów"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gghhj
zamiast tworzyć nie wiadmo co, to dajcie wreszcie ludziom podwyżki i zacznijcie ich sznować w pracy, tak jak to się robi w cywilizowanej europie, to słupkami przewyższycie tefałenów bardzo szybko, tylko trzeba troche pomyśleć!!!!!! a nie siedzieć na swoim "dobrym stołku" i sie nie wychylać... bo nóż widelec komuś sie ktoś narazi lub naruszy czyjes "ego"
14 10
odpowiedź
User
Troy
Polsat News Plus GSM
24 8
odpowiedź
User
majka
w Warszawie każdy członek* ma plerezy?

*członek zarzadu
9 9
odpowiedź
User
Allan
Raczej: "Ze względu na tabloidyzację wszystkich mediów chcemy wykroić dla siebie większy kawałek dochodów z tego biznesu"
13 8
odpowiedź
User
oj
Z jednej strony walczą z brukowcami, a z drugiej „Polsat News stawia na luźniejsze informacje”…
15 8
odpowiedź