SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat News+ rusza 9 czerwca. „Więcej publicystyki niż w TVN24 BiŚ”

Na początku czerwca Telewizja Polsat uruchomi publicystyczno-informacyjny kanał Polsat News+. W stacji, która zastąpi Polsat Biznes, widzowie znajdą informacje i komentarze na temat wydarzeń na świecie i w gospodarce. Do końca roku ruszą jeszcze nowe kanały P-Music i Polsat Film 2.

Article

Kanał Polsat News+ początkowo miał ruszyć już w marcu, ale prace nad nim się przedłużyły (więcej na ten temat). Ostatecznie termin startu ustalono na 9 czerwca br., czyli na szóstą rocznicę uruchomienia Polsat News, którego nowa telewizja ma być uzupełnieniem.

Polsat News+ będzie stacją informacyjno-publicystyczną. Kanał poświęcony będzie pogłębionej debacie o polityce, gospodarce, biznesie, tematyce międzynarodowej, społecznej i kulturalnej. Jak już podawaliśmy, w ramówce Polsat News+ zaplanowano m.in. program o tematyce zagranicznej “To był dzień na świecie”, emitowany kiedyś w Polsat News.

- Pewne materiały w krótszej formie przedstawiane będą w Polsat News, a w formie poszerzonej znajdą się w Polsat News+ - opowiadał wczoraj na konferencji Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat.

Kanał o ekonomii i świecie ma od stycznia br. też Grupa TVN, która w miejsce TVN CNBC uruchomiła stację TVN24 Biznes i Świat. - Nasz kanał będzie różnił się od konkurencji większą ilością publicystyki -  zapowiedział Stec.

Szefem anteny Polsat News+ została Beata Grabarczyk. Jego dyrektorem został zaś Henryk Sobierajski, szef Polsat News i Polsat Biznes. Do nowej stacji przechodzi część zespołu ekonomicznej telewizji Polsatu, a zasilą go osoby z „Wydarzeń” i Polsat News.

Kanał Polsat News+ dostępny będzie m.in. w ofercie Cyfrowego Polsatu, platformy nc+ oraz sieci kablowych UPC Polska, Vectra i Multimedia Polska.

Telewizja Polsat zdecydowała się na zastąpienie Polsat Biznes nową stacją, bo nie jest zadowolona z wyników oglądalności kanału. Mimo że w lutym 2013 roku został on odświeżony, a do informacji gospodarczych dodano wówczas programy lifestylowe o biznesie i bogactwie, to stacja cały czas balansowała na granicy rentowności. Jej udział w grupie komercyjnej w kwietniu br. wyniósł 0,06 proc., podczas gdy TVN24 BiŚ miał 0,23 proc. udziału (dowiedz się więcej).

Nadawca ma w planach uruchomienie jeszcze dwóch kolejnych stacji tematycznych. W trzecim kwartale br. ma wystartować muzyczna telewizja P-Music, która grać będzie muzykę pop (więcej na ten temat). W przygotowaniu jest jeszcze kanał filmowy Polsat Film 2. - Nie sprecyzowaliśmy jeszcze, czy ruszy on w trzecim czy czwartym kwartale - wyjaśnił Maciej Stec.

Na początku maja Telewizja Polsat uruchomiła kanał muzyczny Disco Polo Music z muzyką taneczną (dowiedz się więcej). Wraz z nim nadawca ma już 20 kanałów w swoim portfolio. Są to naziemne stacje Polsat, Polsat Sport News, TV4 i TV6 oraz satelitarne Polsat 2, Polsat News, Polsat Biznes, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Romans, Polsat JimJam (tworzony wraz z Chello), Polsat Food, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i Polsat Crime & Investigation Network (pięć ostatnich stacji nadaje co prawda pod marką Polsatu, ale na podstawie umów z innymi nadawcami). Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film i Polsat News mają też swoje wersje w jakości HD.

Dołącz do dyskusji: Polsat News+ rusza 9 czerwca. „Więcej publicystyki niż w TVN24 BiŚ”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Peterownys
No wreszcie będę mógł coś podobnego do TVN24 BiŚ obejrzeć, bo jak zwykle mojej kablówce nie chce się włączyć tego kanału...
14 11
odpowiedź
User
RIP
Nie dziwie sie, ze kanaly biznesowe sa zamykane w Polsce. Mamy najnizszy wzrost gospodarczy (prawdopodobnie) od czasow zakoczenia 2 wojny swiatowej. Przy zalozeniu ze komunisci nie falszowali nadmiernie statystyk. Nigdy przez ostatnie 50 lat polska gospodarka nie byla w takim stanie. Wydobywanie polskiego wegla stalo sie nieoplacalne. Nalozono ogromne podatki na energie (w tym podatek od CO2). Rzad robi wszystko aby usprawiedliwic, ze w budzecie powinno byc jak najwiecej pieniedzy i masowo wymysla sposoby na jakie glupoty je wydac. Najlepsi dziennikarze zostali spacyfikowani i odeszli z zawodu. Koncerny wykupuj reklamy w najbardziej stabloidowanych gazetach i telewizjach. Polacy sie kluca o tecze, a polska polityka rzadza tajne sluzby, ktore robia wszystko aby Polacy sie nie przebudzili.
18 20
odpowiedź
User
Bizon
Polsat Biznes się nie udał? Niemożliwe?! Władcy kontentu z Ostrobramskiej nie przewidzieli takiej sytuacji rok temu? Najwspanialszy Redaktor Szeląg nie udźwignął? Co za niefart...
18 10
odpowiedź