SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Seriale Polsatu dały zarobić. Polot Media zwiększył wpływy i zysk

Należąca do Polsatu spółka producencka Polot Media w ub.r. zwiększyła przychody o ponad połowę, zarabiając na czysto 11,6 mln zł.

Anna Dereszowska w serialu „Lulu”; fot. materiały prasoweArticle

Wpływy Polot Media wzrosły w ub.r. o 53,7 proc. - z 62,1 do 95,46 mln zł. Przychody firmy z produkcji filmowej i telewizyjnej zwiększyły się z 53,59 do 82,44 mln zł, a te z pozostałych usług zmalały z 3,08 do 2,6 mln zł.

Głównymi kontrahentami spółki są Telewizja Polsat i inne podmioty z grupy Cyfrowy Polsat: w ub.r. wpływy od nich sięgnęły 82,07 mln zł, wobec 51,76 mln zł rok wcześniej. W ostatnim okresie wyprodukowała dla nadawcy m.in. seriale „Kuchnia” (jego drugi sezon miał premierę jesienią ub.r.), „Lulu” (też udostępnionego jesienią ub.r.) „Swaci” (premiera wiosną br.), a także kontynuowała realizację seriali paradokumentalnych „Dlaczego ja?”, „Trudne sprawy”, „Oszukane” „Na Ratunek 112” i programu „Drogówka”.

W sprawozdaniu podkreśla, że ma własną bazę sprzętową, transportową i rekwizytorską, a od grudnia 2020 roku także halę do produkcji telewizyjnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wydatki operacyjne Polot Media w ub.r. poszły w górę o 58,1 proc. do 81,15 mln zł, z czego koszty usług obcych z 36,09 do 57,83 mln zł, wynagrodzeń - z 11,6 do 17,12 mln zł, a zużycia materiałów i energii - z 1,65 do 3,09 mln zł. Stałe zatrudnienie w spółce to jedynie sześć etatów, o jeden więcej niż przed rokiem.

Firma na niefinansowe aktywa trwałe przeznaczyła 1,34 mln zł, w br. planuje wydać na nie 1,21 mln zł. Jej pozostałe wpływy operacyjne skurczyły się z 1,73 mln do 34,3 tys. zł (w 2021 roku umorzono jej spłatę połowy z 3,43 mln zł pożyczki uzyskanej od Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tarczy finansowej).

Zysk operacyjny Polot Media wzrósł z 12,49 do 14,28 mln zł, a zysk netto - z 10,63 do 11,61 mln zł.

Telewizja Polsat ma 58 proc. udziałów Polot Media, a mniejszościowymi wspólnikami są Tamara Aagten-Margol, Okil Khamidov (oboje po 19,4 proc.) i spółka Polot Media z o.o. (3 proc.).

Wiosną br. Polot Media zaczęło realizować dla Polsatu seriale „Krew” i „Zdrada”. W sprawozdaniu podkreśla, że „planuje kontynuować dotychczasowe produkcje typu docu-fiction oraz dywersyfikować portfolio poprzez nowe produkcje fabularne dla szerokiego grona odbiorców”.

Dołącz do dyskusji: Seriale Polsatu dały zarobić. Polot Media zwiększył wpływy i zysk

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:)
Polot=miernota
odpowiedź
User
siup
Polot - spółka należąca do Polsatu, zarobił sprzedając swoje badziewne seriale do Polsatu xd
odpowiedź