Polsat Sport i Polsat Sport Extra w ofercie TV Mobilnej

Kanały Polsat Sport i Polsat Sport Extra znajdą się w ofercie naziemnej usługi TV Mobilna, którą Cyfrowy Polsat chce uruchomić jeszcze przed Euro 2012. Spółka czeka jednak nadal na wszystkie formalne zgody od urzędów.

Patryk Pallus
Patryk Pallus
Udostępnij artykuł:

- Dwoma głównymi wyróżnikami oferty będą sport i film - mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu. Poza sportowymi kanałami Polsatu w ramach TV Mobilnej nadawać będzie także kanał dziecięcy i kanał newsowy, ale Libicki nie potwierdza, że będą to stacje Polsat JimJam i Polsat News. Wiadomo, że w ofercie mają być też kanały nie nadające na podstawie polskiej koncesji.

Łącznie na początek w ramach płatnej oferty TV Mobilnej dostępnych będzie osiem stacji telewizyjnych i dwanaście stacji radiowych, ale z czasem oferta ma być rozszerzana. Miesięczny koszt dostępu do usługi ma wynieść poniżej 20 zł. Korzystając z urządzeń do odbioru TV Mobilnej oglądać będzie można też wszystkie niekodowane kanały nadające w ramach trzech pierwszych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej.

Odbiór oferowanej przez Cyfrowy Polsat telewizji mobilnej będzie umożliwiał dekoder przenośny M-T 5000 połączony siecią Wi-Fi z urządzeniem końcowym( laptopem albo smartfonem czy tabletem z systemem iOS lub Android) oraz stacjonarny dekoder T-HD 1000 (zobacz zdjęcia urządzeń).

- Cyfrowy Polsat jest gotowy do startu z usługą w każdej chwili, czekamy na zgody od Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jeśli je uzyskamy, to wystartujemy jeszcze przed Euro 2012 - zapowiada Dominik Libicki. Od startu telewizja mobilna Cyfrowego Polsatu będzie dostępna w 31 największych miastach Polski, w których działa sieć nadajników radiowych spółki Info TV Operator.

Jak podkreśla prezes Cyfrowego Polsatu, usługa TV Mobilna w ciągu 3 do 5 lat ma być istotnym elementem przychodów spółki. Nie ujawnia jednak jak dużym.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Łowicz z kolejną odsłoną kampanii promującej linię dżemów

Łowicz z kolejną odsłoną kampanii promującej linię dżemów

FCB Warsaw dołącza do IAB Polska

FCB Warsaw dołącza do IAB Polska

Zmalała przewaga RMF FM nad Radiem ZET

Zmalała przewaga RMF FM nad Radiem ZET

Deepfake w sutannie. Krakowska kuria dementuje fałszywe reklamy z kard. Rysiem

Deepfake w sutannie. Krakowska kuria dementuje fałszywe reklamy z kard. Rysiem

Tu zapadają decyzje o przyszłości mediów. Forum Technologii Cyfrowych i Mediów już 15–16 stycznia
Materiał reklamowy

Tu zapadają decyzje o przyszłości mediów. Forum Technologii Cyfrowych i Mediów już 15–16 stycznia

Ze Storytel odchodzi country marketing managerka. Ruszyła rekrutacja

Ze Storytel odchodzi country marketing managerka. Ruszyła rekrutacja