SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat odwołał Superhit Festiwal „w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo”

Telewizja Polsat w tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie zorganizuje szóstej edycji Polsat Superhit Festiwal zaplanowanej od 22 do 24 maja 2020 roku. Nadawca uzasadnia to względami bezpieczeństwa związanymi z epidemią koronawirusa.

Koncert w ramach Polsat SuperHit Festiwalu Koncert w ramach Polsat SuperHit Festiwalu

Polsat w komunikacie prasowym przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl uzasadnił, że odwołał SuperHit Festiwal „w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kilkunastu tysięcy widzów, którzy oglądają Festiwal na widowni Opery Leśnej, jak i kilkuset naszych pracowników i współpracowników, którzy przygotowują i realizują imprezę”

- Obecna sytuacja uniemożliwia właściwe przygotowanie, a następnie realizację Festiwalu w sposób gwarantujący 100 proc. bezpieczeństwo widzów i ekipy produkującej wydarzenie. Polsat SuperHit Festiwal to święto muzyki i miejsce, w którym corocznie w Operze Leśnej bawi się kilkanaście tysięcy osób. Kierując się odpowiedzialnością i rozsądkiem, podjęliśmy trudną zarówno dla nas, jak i artystów decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Festiwalu - dodał nadawca.

- Obiecujemy jednak, że Polsat SuperHit Festiwal powróci do Opery Leśnej i do domów milionów telewidzów w przyszłym - i w co wierzymy lepszym - 2021 roku - zapewnił Polsat.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Tegoroczna edycja koncertów wzorem lat poprzednich miała się odbywać w Operze Leśnej w Sopocie. Również i tym razem impreza miała się odbywać przez trzy dni w godzinach wieczornych. Podobnie jak w latach poprzednich, na pierwszy i drugi dzień Polsat Superhit Festiwalu zaplanowano występy piosenkarzy, a trzeciego dnia na scenie pojawić się miały kabaretony.

Od stycznia trwała sprzedaż biletów na tegoroczną edycję imprezy. Można je było zakupić m.in. na stronie biletyna.pl. Cena biletu na pojedynczy dzień Polsat Superhit Festiwal 2020 w zależności od sektora wynosiła od 95 do 800 zł.

Festiwal TVP w Opolu przeniesiony na wrzesień

Jak już informowaliśmy, Telewizja Polska i władze Opola zdecydowały się przenieść tegoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki z czerwca na pierwszy weekend września. Powodem zmiany jest również epidemia koronawirusa. - Rezygnacja z czerwcowego terminu podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo artystów, publiczności oraz ekipy realizacyjnej - podano w komunikacie prasowym.

Polsat Superhit Festiwal odbywał się co roku, począwszy od 2015 roku (zastępując Sopot TOPtrendy Festiwal). Ostatnią edycję koncertów Polsat transmitował w okresie od 26 do 24 maja ub.r. Muzyczna impreza przyciągnęła przed ekrany średnio 2,24 mln widzów, co przełożyło się na 18,83 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 20,54 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 20,56 proc. w grupie 16-59. Wpływy z reklam wyemitowanych wokół imprezy wyniosły 20,74 mln zł. (dane cennikowe, bez rabatów).

Dołącz do dyskusji: Polsat odwołał Superhit Festiwal „w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lars
nie w żadnej trosce, tylko po prostu obowiązuja regulacje rządowe zakazujące organizacji imprez oraz koncertów. prawdopodobnie do jesieni 2021.
0 0
odpowiedź
User
Ja_2020
@Lars TVP festiwal w Opolu przesunęła na wrzesień więc doniesienia o 2021 możesz włożyć między bajki.
0 0
odpowiedź
User
Sewek
@Lars.
Jasne. A Opole przesunięte na wrzesień b.r. Bardzo ciekawe ze zakaz imprez do 2021.
0 0
odpowiedź