SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat kupił resztę udziałów nadawcy Fokus TV i Nowa TV. ZPR Media wycofuje się z rynku nadawców telewizyjnych

Telewizja Polsat przejęła od Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych 50,52 proc. udziałów spółki TV Spektrum, nadającej kanały Fokus TV i Nowa TV. Tym samym stała się jedynym udziałowcem firmy.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Telewizji Polsat, przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że przejęcie większościowego pakietu udziałów TV Spektrum ułatwi i usprawni zarządzanie stacjami Fokus TV i Nowa TV. - Dzięki temu, będzie również możliwe wzmocnienie, rozwój oraz skuteczniejsze budowanie ich oferty programowej w oparciu o polskie produkcje - zaznaczył.

Nie podano, ile Polsat zapłacił za te udziały. Jest to na tyle niewielka transakcja dla całej grupy Cyfrowy Polsat, że nie poinformowano o niej w komunikacie giełdowym.

Z zarządu TV Spektrum  odeszli prezeska Ewa Latkowska (jest również prezeską spółki producenckiej ZPR Media SA) i Marcin
Gębala (odpowiada za nadzór nad finansami spółek Grupy ZPR Media). Pozostał w nim jedynie Janusz Pliszka, członek zarządu Telewizji Polsat.

Polsat przejął wszystkie stacje tv Grupy ZPR Media

W grudniu 2017 roku, w momencie gdy Telewizja Polsat zawarła z Grupą ZPR Media umowę dotyczącą kupna 100 proc. udziałów spółek nadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc. udziałów TV Spektrum. Wartość transakcji wyniosła 103 mln zł.

Na początku 2018 roku Polsat dokupił dalsze 15 proc. udziałów TV Spektrum.

Fokus TV i Nowa TV są emitowane m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej: Fokus TV na pierwszym, a Nowa TV ósmym multipleksie, mającym znacznie mniejszym zasięg. W ub.r. spółka TV Spektrum osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 13,7 proc. do 29,88 mln zł, a jej strata netto zmalała z 19,03 do 15,5 mln zł. - Ujemny wynik na działalności w dużej mierze wynikał z wciąż niskiego poziomu dystrybucji technicznej kanału Nowa TV - tłumaczyła firma.

Z końcem listopada 2018 roku Nowa TV zrezygnowała z codziennego programu informacyjnego „24 godziny”, przy którym pracowało ok. 100 dziennikarzy i realizatorów. Zdecydowana większość pożegnała się z nadawcą.

Polsat kupił Interię i spółkę fotowoltaiczną

Pod koniec kwietnia Telewizja Polsat porozumiała się z Bauer Media Group w sprawie kupna za 422 mln zł Grupy Interia. Transakcję sfinalizowano w połowie lipca, po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jednocześnie do zarządu Interii z ramienia nowego właściciela dołączył Adam Nowe, prokurentem Norbert Walkiewicz, a członkami rady nadzorczej: Zygmunt Solorz, Tobias Solorz, Piotr Żak, Maciej Stec i Stanisław Janowski.

Z początkiem października Polsat Media, biuro sprzedaży oferty reklamowej grupy Cyfrowy Polsat, przejmie obsługę w tym zakresie Grupy Interia. Pracownicy jej biura reklamy dołączą do zespołu Polsat Media.

Na początku br. Cyfrowy Polsat za 6,9 mln zł kupił 51 proc. udziałów firmy Alledo oferującej usługi z zakresu systemów oświetleniowych i fotowoltaiki. W lipcu rozwiązania świadczone przez Alledo zaczęto oferować klientom w punktach sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu.

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat (należą też do niej m.in. operator sieci Plus oraz większościowe pakiety akcji Netii i Eleven Sports) zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 2,1 proc. do 2,86 mld zł oraz wzrost zysku netto z 268,9 do 290,7 mln zł. Liczba sprzedanych usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym zwiększyła się o 7,8 proc. Większościowym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu jest Zygmunt Solorz

Dołącz do dyskusji: Polsat kupił resztę udziałów nadawcy Fokus TV i Nowa TV. ZPR Media wycofuje się z rynku nadawców telewizyjnych

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qwert
Noi jeszcze więcej smietnika polsatowkiego z kiepskimi w naziemnej tv.... To już jest jakiś monopol i nikt z tym nic nie robi.
odpowiedź
User
sebix
Polsat drenuje rynek jak może, biznes się robi na PAKIETACH REKLAMOWYCH
odpowiedź
User
misiek
100% cukru w cukrze.
odpowiedź