SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat złożył wniosek o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat

Telewizja Polsat złożyła w Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przedłużenie koncesji naziemnej Polsatu na kolejne 10 lat - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Stacja nadaje naziemnie od 29 lat.

Polsat i TV4 dołączyły do oferty Canal+ onlineArticle

Złożenie wniosku potwierdził nam Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus.

Aktualna koncesja naziemna Polsatu wygasa na początku marca 2024 r. Nadawca jest zobowiązany do złożenia wniosku o jej przedłużenie co najmniej rok przed jej wygaśnięciem.

Polsat nadaje od 1992 r. i jest pierwszą stacją komercyjną w Polsce, która otrzymała ogólnopolską koncesją naziemną, co miało miejsce w 1993 r. - koncesja zaczęła obowiązywać w marcu 1994 r. Obecnie Polsat nadaje naziemnie za pośrednictwem MUX-2, jest też dostępny w sieciach kablowych, na platformach cyfrowych i w serwisach streamingowych.

W listopadzie ub.r. KRRiT przedłużyła na kolejne 10 lat koncesje satelitarne dla stacji Polsat Seriale i Polsat Sport Fight.

Grupa Polsat Plus poza naziemnym Polsatem posiada jeszcze siedem stacji nadających naziemnie na ogólnopolskich multipleksach. Są to kanały: TV4, TV6, Super Polsat, Fokus TV, Nowa TV, Polo TV i Eska TV. Cztery ostatnie stacje zostały kupione od Grupy ZPR Media.

TVN też złożył wniosek o przedłużenie koncesji

W grudniu ub.r. wniosek o przedłużenie koncesji naziemnej dla stacji TVN złożyła spółka TVN. Koncesja ta jest ważna do połowy kwietnia 2024 roku. Nadawca w ostatnich latach miał problemy z przedłużeniem koncesji dla stacji TVN24 i TVN7. Członkowie KRRiT (w poprzednim składzie) mieli wątpliwości co do struktury właścicielskiej spółki TVN (jej właścicielem jest spółka z siedzibą z Holandii, należąca wówczas do amerykańskiego koncernu Discovery, obecnie Warner Bros. Discovery). Ostatecznie koncesje obu stacji przedłużono.

Z danych Nielsena wynika, że średni udział Polsatu w 2022 r. wyniósł 7,30 proc.

Dołącz do dyskusji: Polsat złożył wniosek o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Melinda
Za pokazanie filmu "Siła Kłamstw" powinno odebrać im się koncesje i zabrać właścicielom i pracownikom dorobek życia. Może wtedy zrozumieja że nikt nie ma prawa szkalować najpiękniejszego PiSu!!!!
odpowiedź
User
Answer.com
Na ostatnich urodzinach widzieliśmy wyraźnie, że ta koncesja już się "usasiniła", więc Zigii może spać spokojnie i dalej robić interesy z rządem.
odpowiedź
User
pytam
Za pokazanie filmu "Siła Kłamstw" powinno odebrać im się koncesje i zabrać właścicielom i pracownikom dorobek życia. Może wtedy zrozumieja że nikt nie ma prawa szkalować najpiękniejszego PiSu!!!!

Domyślam się, ze to jest sarkazm?
odpowiedź