SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polscy gracze wydają więcej na gry mobile niż na konsole i PC

Polski rynek gier jest wart aktualnie 541,5 mln dolarów, z czego 40 proc. tej kwoty (216,2 mln dol.) stanowią wydatki na gry mobilne na smartfony i tablety - pokazuje badanie Newzoo i Wargaming. Z kolei z zestawienia agencji Spicy Mobile wynika, że największą popularnością w sieci cieszą się gry rekreacyjne i łamigłówki.

Użytkownicy urządzeń mobilnych grają w gry mobilne raczej w dni robocze niż podczas weekendów. 61 proc. graczy stanowią kobiety, 42 proc. to osoby w wieku 25-34 lata, 39 proc. ma średnie wykształcenie - wynika z danych Spicy Mobile.

Najpopularniejszą kategorią gier mobilnych są gry rekreacyjne, w pierwszym kwartale tego roku miały zasięg ponad 50 proc. Na kolejnych miejscach są łamigłówki, gry symulacyjne, zręcznościowe i strategiczne. Ostatnie miejsca zajmują gry muzyczne, planszowe i słowne.

Najwięcej czasu gracze mobilni poświęcają średnio na tytuły karciane (powyżej 25 minut), nieco mniej na strategiczne (20 minut), rekreacyjne i hazardowe. Średni dzienny czas korzystania z telefonu w grupie użytkowników gier mobilnych w marcu 2019 r. wyniósł 2 godziny 45 minut i 4 sekundy.

W co grają kobiety, a w co mężczyźni

Raport „Gracze 2019” pokazuje także, które z kategorii gier mobilnych są najbardziej popularne wśród kobiet, a które gry  przyciągają mężczyzn. Kobiety częściej niż mężczyźni sięgają po gry rekreacyjne (68 proc.), przygodowe (61 proc.) oraz muzyczne (60 proc.).

Mężczyźni z kolei dominują zdecydowanie w segmencie gier sportowych (w tej grupie gier mobilnych stanowią aż 81 proc. użytkowników), planszowych (71 proc.) i quizach (71 proc.). Co ciekawe, równe proporcje płci odnotowano dla gier hazardowych i słownych.

Pou czołową grą na mobile

W podziale na poszczególne tytuły, liderem popularności w Polsce w ubiegłym roku była zręcznościówka Pou. Kolejne miejsca należą do zręcznościowej Subway Surfers oraz strategicznej Clash Royale. Pierwszą piątkę zamykają Talking Tom Gold Run 3D Game oraz slither.io.

Biorąc pod uwagę liczbę wywołań aplikacji na pierwszy ekran, na pozycję lidera wysuwa się King of Avalon: Dragon Warfare. Ten wynik zawdzięcza rewelacyjnym czterem pierwszym miesiącom 2018 r. W okresie od stycznia do kwietnia 2018 r. uruchamiano ją powyżej 100 milionów razy w miesiącu. Na kolejnych miejscach znajdują się Gardenscapes, Clash Royale, Talking Tom Gold Run 3D Game oraz Pou.

Dołącz do dyskusji: Polscy gracze wydają więcej na gry mobile niż na konsole i PC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl