SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polscy i ukraińscy dziennikarze powołali do życia platformę „Wspólna Europa”

SDP oraz dwa ukraińskie stowarzyszenia dziennikarskie podpisały porozumienie powołujące do życia platformę „Wspólna Europa”, która ma umożliwić współpracę dziennikarzy z Polski i Ukrainy.

Polscy i ukraińscy dziennikarze powołali do życia platformę „Wspólna Europa”

Pod deklaracją powołującą do życia „Wspólną Europę” podpisały się: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Narodowe Stowarzyszenie Dziennikarzy Ukrainy oraz Niezależny Związek Zawodowy Mediów Ukrainy. Organizacje podkreślają, że celem ich inicjatywy jest walka z problemami, z jakimi muszą zmagać się dziennikarze z Europy Środkowo-Wschodniej.

W ramach powołanej do życia platformy wszystkie stowarzyszenia chcą wymieniać się informacjami i doświadczeniami, a przede wszystkim zwalczać przypadki utrudniania pracy dziennikarzom oraz naruszania wolności słowa. „Wspólna Europa” będzie także prowadzić szkolenia dla dziennikarzy.

W ramach nowo powstałej platformy nadal przyznawana będzie doroczna polsko-ukraińska nagroda dziennikarska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy i ukraińscy dziennikarze powołali do życia platformę „Wspólna Europa”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl