SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polscy internauci: online dla informacji i znajomych, telewizja dla relaksu i snu

Polscy internauci jako najważniejszy powód korzystania z sieci wymieniają szukanie informacji. Natomiast telewizję oglądają często ze znajomymi i rodziną, a nieraz - żeby łatwiej zasnąć.

Z badania przeprowadzonego przez IAB Polska wynika, że dla polskich internautów, którzy często korzystają z sieci, oglądając jednocześnie telewizję, głównym powodem używania internetu jest poszukiwanie informacji. Nieco mniejsze znaczenie mają w tym kontekście kontakty ze znajomymi oraz codzienne obowiązki - w domu i pracy. Natomiast telewizja jest oglądana najczęściej „w tle” innych czynności albo wspólnie ze znajomymi czy rodziną.

>>> Co drugi polski internauta korzysta z sieci, oglądając telewizjęJako źródło bieżących informacji internet jest wymieniany przez użytkowników sieci częściej niż telewizja. Internet zdecydowanie bardziej też inspiruje, za to telewizja większej grupie internautów ułatwia zasypianie.


Badanie zostało zrealizowane przez IAB Polska metodą ankiet CAWI wśród 1518 internautów mających minimum 15 lat. Zaproszenia do ankiety emitowano od 22 sierpnia do 18 września na portalach Gazeta.pl, Interia.pl, Onet.pl oraz stronach z sieci ARBOnetwork. Wszystkie powyższe dane dotyczą 48 proc. respondentów, którzy zadeklarowali, że co najmniej kilka razy w tygodniu podczas oglądania telewizji korzystają z sieci.

Dołącz do dyskusji: Polscy internauci: online dla informacji i znajomych, telewizja dla relaksu i snu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl