SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polscy internauci w światowej czołówce

Polscy internauci w światowej czołówce użytkowników bankowości online.

Polscy internauci znaleźli się na trzecim miejscu spośród 46 krajów przebadanych przez firmę badawczą Nielsen, jeśli chodzi o odsetek użytkowników internetu codziennie dokonujących operacji bankowych online. Polaków (28% odpowiedzi) wyprzedzili jedynie Brazylijczycy i Portugalczycy (po 30%). Średnia w badaniu wyniosła 14%.

Korzystanie z bankowości online przynajmniej raz w tygodniu zadeklarowało 69% respondentów badania w Polsce wobec 79% ankietowanych w Estonii, 76% - w Norwegii, 75% - w Holandii i 72% w Nowej Zelandii. Finlandia i Belgia zanotowały wynik taki sam, jak Polska, a pozostałe - gorszy. Średnia dla wszystkich 46 krajów wyniosła 43%, podała firma w kwietniowym raporcie, opublikowanym na stronie internetowej.

Polacy należeli też do czołowej dziesiątki krajów pod względem odsetka ankietowanych, którzy deklarują, że nigdy nie odwiedzają oddziału swojego banku - w Polsce takich odpowiedzi było 28%. Wyższy odsetek zanotowano w Szwecji - 36%, w Holandii - 34% i w Norwegii i Rosji - po 30% oraz w Wietnamie - 29%, przy globalnej średniej wynoszącej 14%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy internauci w światowej czołówce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl