SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polscy pracownicy bez rozliczonych nadgodzin, ale z poczuciem równouprawnienia

Ponad jedna trzecia Polaków dostrzega w swoim miejscu pracy łamanie kodeksu pracy. Wśród najczęstszych wskazań są nierozliczone nadgodziny i naruszanie zasad BHP - wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown.

Article

Badanie pokazuje, że 36 proc. zapytanych pracowników dostrzega negatywne praktyki stosowane przez ich pracodawców. Zapytani o opinię najczęściej wskazują nierozliczanie nadgodzin (16 proc.) i łamanie zasad BHP (14 proc.), a najrzadziej - nieopłacanie składek ZUS i opóźnienia wypłat. Co dziesiąty zapytany twierdzi, że jego pracodawca wypłaca część wynagrodzenia nieoficjalnie bez umowy.

76 proc. badanych uważa, że w ich miejscu pracy kobiety i mężczyźni mają takie same możliwości rozwoju kariery. Przeciwnego zdania jest mniej niż jedna piąta pracowników. Z badania wynika, że mężczyźni częściej niż kobiety uważają, że pracodawca nie zapewnia równych szans rozwoju kariery zawodowej.

Zapytani pracownicy najbardziej w miejscu pracy potrzebują programów rozwoju swoich kompetencji (42 proc.), przejrzystej polityki rozliczania czasu pracy (40 proc.) oraz zrozumiałej polityki personalnej, w tym jasnej ścieżki kariery (40 proc.). Rzadziej wskazują na przystosowanie miejsca pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych (24 proc.), co zdecydowanie jest ważniejsze dla kobiet niż mężczyzn.

Badanie zrealizowano na zlecenie Work Service przez instytut Millward Brown S.A. na próbie osób pracujących (N=522) dobranej z ogólnopolskiej reprezentatywnej próby dorosłych Polaków N=1004 (dobranych zgodnie ze strukturą populacji pod względem płci, wieku, wykształcenia oraz klasy wielkości i województwa miejsca zamieszkania). Maksymalny błąd pomiaru dla całej próby pracujących to +/-4,4%. Badanie zostało przeprowadzone za pomocą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI w czerwcu 2014 r.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy pracownicy bez rozliczonych nadgodzin, ale z poczuciem równouprawnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl