SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polscy prepaidowcy: ceny i darmowe doładowania najważniejsze, co czwarty rozważa zmianę sieci

Dla użytkowników telefonicznych ofert prepaid najistotniejsze są ceny usług oraz darmowe lub dodatkowe minuty i SMS-y. Nad zmianą operatora zastanawia się co czwarta osoba, najczęściej uzasadniając to atrakcyjniejszą ofertą konkurencyjnej sieci.

Polscy prepaidowcy: ceny i darmowe doładowania najważniejsze, co czwarty rozważa zmianę sieci

Z sondażu ARC Rynek i Opinia wynika, że ceny połączeń i SMS-ów jako bardzo ważny czynnik telefonicznych ofert prepaidowych wskazuje aż trzy czwarte ich użytkowników. Ponad połowa wymienia darmowe minuty i SMS-y, a prawie połowa - jakość obsługi klienta.
 

Użytkownicy taryf prepaid najbardziej chcieliby być nagradzani za lojalność przez sieci darmowymi doładowaniami oraz pakietami minut i SMS-ów. Znacznie mniej popularne w tym kontekście są tańsze telefony, bezpłatny internet oraz darmowe aplikacje.

Co piąty użytkownik w ogóle nie kontaktuje się z biurem obsługi klienta, a co drugi robi to rzadziej niż co kwartał.

Osoby kontaktujące się z biurem obsługi klienta znacznie bardziej są zadowolone z uprzejmości konsultantów niż ich wiedzy, jasności przekazywania informacji oraz skuteczności w rozwiązywaniu problemów.

56 proc. użytkowników ofert prepraidowych nie rozważa zmiany ich operatora, natomiast zastanawia się nad tym 25 proc. osób. Zdecydowanie najsilniejszym bodźcem do takiej zmiany jest lepsza oferta w konkurencyjnej sieci.

Badanie zostało przeprowadzone techniką wywiadów internetowych CAWI od 29 czerwca do 16 lipca br. wśród 1044 respondentów, które posiadają telefon na kartę u jednego z czterech operatorów: Plus, T-mobile, Orange i Play. Respondentami byli uczestnicy epanel.pl - serwisu internetowego prowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy prepaidowcy: ceny i darmowe doładowania najważniejsze, co czwarty rozważa zmianę sieci

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Borut
Ja wybrałem Virgin Mobile!
Nowa oferta z przyszłością. ;)
odpowiedź
User
tetek
No tak, pakiet smsów jednym z najważniejszych. Dlatego Heyah uznawana jest za jeden z najlepszych prepaidów - 3,90 zł za 1000 sztuk do wszystkich to jest coś. No, i bezpłatne połączenia przez freeyah też mogą kusić.
odpowiedź