SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polscy twórcy gier dostaną prawie 116 mln zł, najwięcej dla CD Projekt

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło konkurs GameINN, w którym polscy producenci gier komputerowych mogli starać się o dofinansowanie swojej działalności. W sumie wsparcie w kwocie 115,8 mln złotych uzyska 38 projektów, a największą pulę otrzyma CD Projekt na realizację pięciu nowych koncepcji.

Article

W komunikacie ujawniono że 38 projektów, którym przyznano finansowanie zostało wyłonionych spośród 72, które zgłosiły swój akces do konkursu GameINN.

Najwyżej wyceniony został plan CD Projektu zakładający budowę miasta, w którym gra będzie się toczyć w czasie rzeczywistym. Komisja konkursowa postanowiła wesprzeć właśnie tę koncepcję kwotą 9,9 mln zł. W sumie CD Projekt pozyskał na prowadzonych przez siebie 5 projektów ponad 29,5 mln zł.

- Tworzenie gier to proces ultrainnowacyjny, ale też ryzykowny finansowo, wymagający stałych prac R&D, eksperymentowania i prototypowania - podkreślił w podsumowaniu GameINN Adam Kiciński, prezes CD Projekt. - Dzięki wspólnemu działaniu naszej branży na rzecz stworzenia programu GameINN w kolejnych latach polscy deweloperzy będą mogli zrealizować blisko 40 innowacyjnych projektów o łącznej wartości 191 mln zł. Jestem pewien, że zastosowane w polskich grach innowacyjne rozwiązania przełożą się na jeszcze wyższą jakość polskich gier i zwiększą naszą konkurencyjność na wymagającym globalnym rynku. Jako branża mamy potencjał stać się absolutnym fenomenem polskiej gospodarki.

Wśród innych firm gamingowych, które otrzymają wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju są m.in. Bloober (10,22 mln zł), CI Games (7,31 mln zł), The Farm 51 (6,07 mln zł), Forever Entertaiment (1,80 mln zł), iFun4all (1,41 mln zł), Vivid Games (1,37 mln zł) oraz Playway (0,65 mln zł).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polscy twórcy gier dostaną prawie 116 mln zł, najwięcej dla CD Projekt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl