SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Agencja Prasowa chce sprzedać tytuły z portfolio "Detektywa", zaprasza do składania ofert

PAP ma zamiar sprzedaż pisma i portale z portfolio "Detektywa" - spółkę przejęła wraz z połączeniem się z Przedsiębiorstwem Wydawniczym "Rzeczpospolita". Zainteresowane podmioty mogą składać swoje oferty do 20 września br.

fot. Marcin KmiecińskiArticle

Pod koniec stycznia br. Polska Agencja Prasowa oraz Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” połączyły się poprzez przeniesienie całego majątku PWR na PAP (w zamian za akcje, które PAP wydała wspólnikowi PWR).

Już pod koniec 2018 roku jako pierwsi pisaliśmy o tym, że Polska Agencja Prasowa nie jest zainteresowana prowadzeniem działalności wydawniczej tytułów z portfolio wydawnictwa PW „Rzeczpospolita”. Znajdują się w nim: miesięcznik „Detektyw”, kwartalniki „Detektyw Wydanie Specjalne” i „Detektyw Extra” oraz strona internetowa - magazyndetektyw.pl.

Dowiedzieliśmy się wtedy, że zarząd PAP będzie chciał je sprzedać. - Wydawanie miesięcznika "Detektyw”, kwartalników „Detektyw Extra” i „Detektyw wydanie specjalne” oraz portalu magazyndetektyw.pl znajduje się poza głównym obszarem działalności Polskiej Agencji Prasowej. Z tego powodu intencją zarządu PAP jest sprzedaż tych tytułów. Prace nad transakcją będą prowadzone po finalizacji przejęcia PWR. Priorytetem nie jest w tym przypadku szybkość sprzedaży, ale uzyskanie właściwych warunków - komentował dla Wirtualnemedia.pl Łukasz Świerżewski, członek zarządu Polskiej Agencji Prasowej.

Oferty do 20 września, wadium w wysokości 100 tys. złotych

Z dokumentów opublikowanych przez Polską Agencję Prasową wynika teraz, że spółka zaprasza do udziału w negocjacjach dotyczących sprzedaży "Detektywa", "Detektywa Extra", "Detektywa Wydanie Specjalne" oraz portalu magazyndetektyw.pl. Transakcja miałaby obejmować przeniesienie autorskich praw majątkowych od 1 stycznia 2007 roku do 22 maja 2019 roku, znaków towarowych, autorskich praw majątkowych do rozkładu tekstu i layoutu magazynów, portalu wraz z e-sklepem, autorskich praw majątkowych oraz praw pokrewnych do wydań w formie audiobooków magazynów,  praw do korzystania z domen internetowych: magazyndetektyw.pl, edetektyw.pl oraz e-detektyw.pl.

Zainteresowane podmioty mogą zapoznać się z dokumentami i informacjami dotyczącymi zbywanych aktywów od 19 sierpnia 2019 r. do 13 września 2019 r. (pod warunkiem złożenia oświadczenia). Z kolei warunkiem przystąpienia do negocjacji jest złożenie oferty wstępnej oraz wpłata wadium (w wysokości 100 tys. złotych). Oferty można składać do 20 września 2019 roku w siedzibie PAP.

W ub.r. Polska Agencja Prasowa zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 4 proc. do 52,56 mln zł oraz 3,65 mln zł straty netto (wobec 2,04 mln zł straty rok wcześniej). Zmalały przychody ze sprzedaży serwisów ogólnoinformacyjnych i ekonomicznych oraz Centrum Prasowego, a wzrosły z PAP Foto, obsługi medialnej i wynajmu. Na koniec ub.r. firma zatrudniała 401 osób.

Dołącz do dyskusji: Polska Agencja Prasowa chce sprzedać tytuły z portfolio "Detektywa", zaprasza do składania ofert

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl