SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powstaje polska edycja "Vogue". Redaktorem naczelnym ma zostać Filip Niedenthal

Za kilka miesięcy na rynku pojawi się polska wersja magazynu "Vogue". Licencję na wydawanie go w Polsce miał kupić Sebastian Kulczyk, a pismo będzie wydawała jego była żona Katarzyna Jordan. Redaktorem naczelnym zostanie Filip Niedenthal - dowiaduje się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Filip Niedenthal, fot. Marcin Kempski Article

"Vogue" wydawany jest w 23 krajach (m.in. Australia, Brazylia, Chiny, Grecja, Holandia, Indie, Japonia, Korea Południowa, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Rosja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Tajlandia i Włochy). Wiosną 2017 roku wystartowała ostatnia jak dotąd, arabska wersja tego najsłynniejszego na świecie magazynu o modzie. Siedzibą arabskiej redakcji jest Dubaj, a redaktor naczelną została księżniczka Deena Aljuhani Abdulaziz. Jednak po wydaniu dwóch numerów pisma, w kwietniu br. księżniczka dostała wypowiedzenie od koncernu Conde Nast., wydającego pismo. Przyczyną były nieporozumienia pomiędzy szefową pisma, a wydawcą, dotyczące roli, jaką powinna pełnić osoba kierująca takim magazynem jak „Vogue”.

W Polsce przymiarki do wydawania rodzimej wersji "Vogue'a" trwały od kilku lat. Jak podaje magazyn "Flesz", licencję na wydawanie pisma w Polsce kupił Sebastian Kulczyk. Informacje te dementuje jednak Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Holding.

Jak wynika z informacji Wirtualnemedia.pl redaktorem naczelnym pisma ma zostać Filip Niedenthal. Niedenthal w styczniu br. przestał być redaktorem naczelnym polskiej wersji magazynu "Esquire" i odszedł z wydawnictwa Marquard Media Polska. Według naszych informacji, był już wówczas zaangażowany w rozmowy na temat wydawania polskiej wersji "Vogue'a". W przeszłości kierował już działem moda w rodzimej wersji magazynu  "Harpers Bazaar". Wicenaczelną pisma ma zostać modelka Małgorzata Bela.

Od strony wydawniczej i biznesowej przedsięwzięciem ma się opiekować Katarzyna Jordan, była żona Sebastiana Kulczyka. Premierę polskiej wersji "Vogue'a" wstępnie zaplanowano na przyszły rok.

Od lutego 2013 roku na polskim rynku obecne jest inne ikoniczne pismo, zajmujące się modą: "Harper's  Bazaar" (Hearst-Marquard Publishing). Tytuł wydawany jest na bazie licencji uzyskanej od amerykańskiego wydawnictwa Hearst Inc.

„Vogue” zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w grudniu 1892 roku jako tygodnik dla kobiet. Na początku XX wieku został kupiony przez Condé Montrose Nasta, późniejszego twórcę wydawnictwa Condé Nast. Od 1988 roku fotel naczelnej amerykańskiego pisma piastuje Anna Wintour.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstaje polska edycja "Vogue". Redaktorem naczelnym ma zostać Filip Niedenthal

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Beata
oj chyba jednak naczelna będzie kobieta ...oficjalnie
25 10
odpowiedź
User
Analityk1
Jeżeli naczelną nie będzie Małgorzata Domagalik, to "Vogue" może wziąć zarówno Filip Niedenthal, jak i Marek Suski. Przy czym Marek Suski może okazać się utalentowanym redaktorem, gdyż pan N. na pewno nim nie jest
31 20
odpowiedź
User
La Pete Żur
Jeżeli naczelną nie będzie Małgorzata Domagalik, to "Vogue" może wziąć zarówno Filip Niedenthal, jak i Marek Suski. Przy czym Marek Suski może okazać się utalentowanym redaktorem, gdyż pan N. na pewno nim nie jest


Właśnie też się nad tym zastanawiałem, bo trudno odnaleźć jakiś dorobek autorski Filipa N. oprócz tego, że był "redaktorem naczelnym". Biorą go chyba tylko dla nazwiska, bo dla twórczości na pewno nie. Przykre. Mi by było wstyd.
29 16
odpowiedź
User
Vogule
Filip może być co najwyżej sekretarzem. Naczelną będzie Gosia Bela.
21 11
odpowiedź
User
edzio
To dlatego Domagalik paszła won! Odnajdzie się rychło w Vogue, z jej przerostem ambicji i parciem idealnie!
29 13
odpowiedź