SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Byli współpracownicy ministra kultury w zarządzie Polskiej Fundacji Narodowej, Marcin Zarzecki nowym prezesem

Do zarządu Polskiej Fundacji Narodowej zostali powołani Marcin Zarzecki i Michał Góras, ten pierwszy na stanowisko prezesa. Obaj niedawno pracowali w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marcin Zarzecki, fot. UKSWArticle

Marcin Zarzecki jest socjologiem, metodologiem badań społecznych, statystykiem i ekonometrykiem, ma tytuł doktorski. Przez wiele lat był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Socjologii UKSW w Warszawie, pełni tam też funkcję zastępcy dyrektora. Ukończył studia także w Zakładzie Krajów Pozaeuropejskich PAN.

Od 2016 roku należy do zespołu konsultacyjnego ds. badań społecznych w kancelarii premiera, został też wtedy powołany do rady zatrudnienia socjalnego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W latach 2016-2018 Marcin Zarzecki był prezesem Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego, a w br. przeszedł na stanowisko zastępcy dyrektora departamentu własności intelektualnej i mediów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odpowiadał tam za strategie polityk publicznych, analizy i ewaluacje.

Z kolei Michał Góras poprzednio był szefem gabinetu prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Z resortem kultury związany był już w latach 2006-2007, potem pracował także w Narodowym Centrum Kultury. Kierował samorządową instytucją odpowiedzialną za promocję i pozyskiwanie środków europejskich.

Jest też radnym województwa mazowieckiego, w tamtejszym sejmiku pełni funkcję wiceprzewodniczącego komisji kultury i dziedzictwa narodowego. Wcześniej był radnym powiatu mińskiego i dwukrotnie radnym Mińska Mazowieckiego.

Ukończył politolgię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, obecnie odbywa menedżerskie studia Executive MBA w Polskiej Akademii Nauk.

Z funkcji prezesa PFN zrezygnował Filip Rdesiński

Pod koniec czerwca Filip Rdesiński poinformował, że rezygnuje ze stanowiska prezesa Polskiej Fundacji Narodowej. Zajmował je od lipca ub.r., a wcześniej był m.in. dyrektorem Radia Poznań.

- Decyzja ta podyktowana jest względami zawodowymi. Wszystkim, z którymi dane mi było tworzyć obecny sukces PFN pragnę serdecznie podziękować. Już niebawem czekają mnie nowe wyzwania - stwierdził Rdesiński.

Członkami zarządu Polskiej Fundacji Narodowej bez zmian pozostają Cezary Jurkiewicz i Robert Lubański.

PFN została powołana w połowie 2016 roku decyzją ówczesnej premier Beaty Szydło i ministra skarbu narodowego Dawida Jackiewicza. Bezpośredni nadzór na nią sprawuje minister kultury i dziedzictwa narodowego, natomiast jej fundatorami jest 17 dużych spółek państwowych, a roczny budżet wynosi ok. 100 mln zł.

Celem Polskiej Fundacji Narodowej jest przede wszystkim promowanie na świecie pozytywnego wizerunku naszego kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Byli współpracownicy ministra kultury w zarządzie Polskiej Fundacji Narodowej, Marcin Zarzecki nowym prezesem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a to ci niespodzianka!
I tyle komentarza.
odpowiedź
User
Marysia
Politolg i dogłębny analityk, precyzyjnie
odpowiedź
User
Back
No weźcie to poprawcie, ostatni akapit nad "Z funkcji prezesa PFN zrezygnował ..." :) Dziękuję!
odpowiedź