SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Fundacja Narodowa: Robert Lubański poza zarządem, Andrzej Dobosz w radzie nadzorczej

Robert Lubański pożegnał się z funkcją członka zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. Jednocześnie członkiem rady PFN został Andrzej Dobosz, a kilka miesięcy wcześniej do rady fundacji weszli Nikodem Rachoń, Mariusz Paczkowski i Adam Kasprzyk.

Robert LubańskiArticle

Z zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Robert Lubański w Krajowym Rejestrze Sądowym został wykreślony pod koniec grudnia ub.r. Lubański był w zarządzie PFN od połowy 2018 roku.

Wcześniej Robert Lubański pracował jako rzecznik prasowy Trybunału Konstytucyjnego oraz był asystentem prof. Zbigniewa Krasnodębskiego, posła PiS do Parlamentu Europejskiego.

W połowie ub.r. prezesem Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki, a członkiem zarządu - Michał Góras, obaj poprzednio pracowali w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nastąpiło to krótko po rezygnacji z funkcji prezesa PFN przez Filipa Rdesińskiego, który niedługo potem został prezesem państwowej spółki Lotos Terminale.

W radzie PFN Andrzej Dobosz, Nikodem Rachoń i Mariusz Paczkowski

Pod koniec grudnia do rady Polskiej Fundacji Narodowej wpisany został Andrzej Dobosz. To krytyk literacki, publicysta i wykładowca akademicki. Współpracował z „Rzeczpospolitą”, w latach 2007-2009 prowadził audycję o książkach w radiowej Trójce, a w latach 1998-2004 był felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wcześniej był związany z wieloma pismami o kulturze, pracował m.in. w Teatrze Ateneum i Wydawnictwie Wiedza Powszechna.

Od połowy 2016 do połowy ub.r. Andrzej Dobosz był z ramienia PTE PZU członkiem rady nadzorczej Agory, zastąpił go tam Tomasz Karusewicz.

We wrześniu ub.r. do rady nadzorczej Polskiej Fundacji Narodowej wpisani zostali Adam Kasprzyk, Nikodem Rachoń i Mariusz Paczkowski. Kasprzyk od jesieni 2018 roku jest rzecznikiem prasowym Grupy Lotos, Rachoń od jesieni 2016 roku do początku br. pracował w kierownictwie pionu marketingowego Grupy Energa (w funkcji dyrektora marketingu zastąpił go Grzegorz Bałkowiec), natomiast Paczkowski pracuje jako dyrektor wykonawczy ds. kwestii regulacyjnych i współpracy międzynarodowej w Grupie Tauron. Wszystkie te firmy są wśród fundatorów PFN.

Pod koniec ub.r. Polska Fundacja Narodowa opublikowała swoje sprawozdanie finansowe za 2018 rok. PFN zanotowała 111 mln zł wydatków, z czego 6,05 mln zł to koszty administracyjne. 33,42 mln zł poszło na promocję i ochronę wizerunku kraju, 23 mln zł na działania w USA, a 9,8 mln zł na dwa rejsy z okazji 100-lecia niepodległości. Zatrudniała 36 osób, jej zarząd zarobił 634 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska Fundacja Narodowa: Robert Lubański poza zarządem, Andrzej Dobosz w radzie nadzorczej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LOL
Parostatkiem w piękny rejs...
odpowiedź
User
Mbumbanga
Kto jest kim, zastąpił kogo, ilu, dlaczego, po co? O Dżisas, dobrze, że nas wszystkich na to stać. Bantustan bogata Ufff. Na placówki idą teraz? A może Pge, orlen, pzu? Chcą sie, jak Staszek w biznesie sprawdzić? barachło i fornale
odpowiedź
User
Język
Kompletnie nie rozumiem tych rotacji. Czy obu się tak często zmieniają, bo niczego nie potrafią?
odpowiedź