SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Fundacja Narodowa z aktem założycielskim i statutem

17 dużych spółek państwowych podpisało akt notarialny o ustanowieniu Polskiej Fundacji Narodowej oraz statut nowej organizacji, która ma promować Polskę za granicą.

Article

Najważniejszymi zadaniami Polskiej Fundacji Narodowej będzie promocja i ochrona wizerunku Polskiej oraz polskiej gospodarki, a także kształtowanie pozytywnego odbioru społecznego inwestycji prowadzonych przez spółki z udziałem Skarbu Państwa. Wśród celów nowego podmiotu jest także współpraca ze społecznościami lokalnymi oraz organizacjami społecznymi i gospodarczymi, a także organizowanie i finansowanie inicjatyw społecznych.

Działalność PFN obliczona jest na realizację długookresowych celów, przy zachowaniu najwyższej efektywności i skuteczności. W tym celu fundacja będzie korzystać z najnowocześniejszych narzędzi, jednocześnie minimalizując koszty własne. Jej działalność będzie jawna i transparentna, a władze fundacji zobowiązane będą do sporządzania corocznego sprawozdania finansowego przedkładanego radzie fundacji.

Fundatorami PFN jest 17 dużych spółek państwowych: Enea SA, Energa SA, PGE Polska Grupa Energetyczna, Grupa Azoty, Grupa Lotos, Tauron, PKN Orlen, PGNiG, PZU, PKO BP, Giełda Papierów Wartościowych, KGHM, Totalizator Sportowy, Polska Grupa Zbrojeniowa, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Polskie Koleje Państwowe i Polski Holding Nieruchomości.

Nowa organizacja ma zacząć działalność operacyjną w ciągu kilku tygodni, po tym jak zakończą się formalności związane z rejestracją jej i jej statutu.

Założenie Polskiej Fundacji Narodowej ogłosiła w lipcu br. premier Beata Szydło wspólnie z ówczesnym ministrem Skarbu Państwa Dawidem Jackiewiczem. Roczny budżet nowego podmiotu ma wynosić ok. 100 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Polska Fundacja Narodowa z aktem założycielskim i statutem

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pan Piątek
Gratulacje! To dobre wieści :)
odpowiedź
User
Pan Marchewka
100 baniek do rozdzielenia między kolesi I misiewiczow. I to w idealnym modelu fundacji. Doradzanie, ekspertyzy, zlecenia... Raj. Podziwiam PIS za to że są jak rak I wszystko mają w duipe. Tak się powinno robić politykę jak na się naród na poziomie Konopielki.
odpowiedź
User
prawnik
/Cel:/ ochrona wizerunku Polski oraz polskiej gospodarki, a także kształtowanie pozytywnego odbioru społecznego inwestycji prowadzonych przez spółki z udziałem Skarbu Państwa. .


Gdyby zależało im na Polsce, chroniliby wizerunek polskiego prywatnego przedsiębiorcy i inwestycji prowadzonych dzięki pomysłowości i zaradności mieszkańców naszego kraju.

Ale tak nie będzie. Wczoraj naczelnik rzekł, że za spowolnienie wzrostu gospodarczego odpowiadają... przedsiębiorcy (sic!).
odpowiedź