SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska 31. w globalnym rankingu prędkości stacjonarnego internetu. Na czele Singapur i Islandia

W listopadzie 2018 r. najszybszy internet stacjonarny na świecie posiadali użytkownicy w Singapurze, a najszybsza sieć mobilna dostępna była w Islandii. Polska jest na 53. miejscu w rankingu prędkości internetu mobilnego oraz na 31. pozycji w wypadku sieci stacjonarnych - wynika z zestawienia Speedtest.net opublikowanego przez firmę Ookla.

Article

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą listopada br.

Według raportu globalna średnia prędkość stacjonarnych połączeń internetowych wyniosła 52,16 Mb/s w wypadku pobierania oraz 25,9 Mb/s przy wysyłaniu danych do sieci.

Najszybszy internet stacjonarny posiadają mieszkańcy Singapuru (185,25 Mb/s). Na kolejnych miejscach znalazły się Islandia (153,3 Mb/s) oraz Hongkong (136,72 Mb/s).

W kategorii połączeń stacjonarnych Polska znalazła się na 31. pozycji. W naszym kraju w listopadzie br. średnia prędkość łączy wyniosła 55,36 Mb/s. Ten wynik obniżył o jedno miejsce Polski w porównaniu z poprzednim rankingiem.

W przypadku mobilnych połączeń z internetem odnotowano niższe prędkości niż przy łączach stacjonarnych. Średnia światowa osiągnęła poziom 24,4 Mb/s (download) oraz 9,7 Mb/s (upload).

Najlepszy rezultat - 72,54 Mb/s - należał do Islandii. Na podium znalazły się także Norwegia (67,82 Mb/s) oraz Katar (60,37 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska awansowała o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim pomiarem, notując średnią prędkość połączeń na poziomie 27,5 Mb/s, co dało naszemu krajowi 53. miejsce w światowym zestawieniu.

Dołącz do dyskusji: Polska 31. w globalnym rankingu prędkości stacjonarnego internetu. Na czele Singapur i Islandia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl