SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 laureatem nagrody Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej

Kanał informacyjny TVN24 otrzymał nagrodę „Honorowego Tytanowego Oka” na gali Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej podczas konferencji tej organizacji zrzeszającej operatorów kablowych.

Brygida Grysiak podczas wręczenia nagrody PIKE, fot. TVN24.plArticle

48. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) „Vabank w mediach i telekomunikacji" odbyła się w poniedziałek i wtorek w Łodzi. W imprezie uczestniczyli przedstawiciele operatorów kablowych, nadawców i firm telekomunikacyjnych. Odbyły się podczas niej m.in. panele dyskusyjne dotyczące przyszłości rynku.

Zobacz także: TVN Grupa Discovery złożyła skargę na KRRiT. „Chcemy, aby sąd wskazał wzorzec zachowania”

Grysiak: Warto być przyzwoitym

Do wręczenia nagrody doszło podczas gali kończącej konferencję PIKE.  Nagroda specjalna „Honorowe Tytanowe Oko” stanowi nagrodę prezesa PIKE Jerzego Straszewskiego na wniosek jury. - My redakcyjnie wierzymy, że tak jak w życiu, tak w naszym przepięknym zawodzie, warto być przyzwoitym - mówiła zastępca redaktora naczelnego TVN24 Brygida Grysiak, która w imieniu redakcji odebrała nagrodę.

 - To nie był dla nas łatwy czas, ale nie o nas w tym wszystkim chodzi. Chodzi o to, jak rozumiemy dziś dziennikarstwo i jak rozumiemy wolność, niezależność mediów i wreszcie jak rozumiemy odpowiedzialność za słowo i obraz, gdzie kończy się dziennikarstwo, a zaczyna propaganda – tłumaczyła wiceszefowa TVN24.

- Wszyscy, jak tutaj jesteśmy, zapisujemy się w historii mediów w Polsce i to historia nas oceni. My redakcyjnie wierzymy, że tak jak w życiu, tak w naszym przepięknym zawodzie, warto być przyzwoitym. Dziennikarze nie są po to, żeby podobać się politykom, ale po to, żeby zadawać im ważne i trudne pytania w państwa imieniu, w imieniu naszych widzów, w trosce o dobro wspólne, o interes społeczny i wreszcie: w trosce o człowieka w potrzebie - wyjaśniła Grysiak.

Podczas wręczenia nagrody obecny był przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski. Grysiak nawiązała do przedłużonej niedawno koncesji dla pierwszego polskiego kanału informacyjnego. - Z satysfakcją przyjęliśmy decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która w szczególnym tempie i trybie przedłużyła nam koncesję, przyznając jednocześnie, że jesteśmy nie tylko w prawie, ale także, co szczególne dla nas istotne, w standardach - stwierdziła wicenaczelna kanału.

TVN24 miał we wrześniu br. 5.06 proc. udziału w rynku, co oznacza wzrost o 1,81 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ub.r. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: TVN24 laureatem nagrody Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
POchanke o wyborcach
Ciekawe jak skomentuje Brygida Grysiak kiedy się dowie że do KRRIT poszła kolejna skarga na TVN 24 za słowa o faszyźmie a Torbicka która nie dość że podziękowała to jeszcze za te słowa chciała bić brawa nie wspomnę o braku reakcji na obrażanie służb mundurowych które strzegą bezpieczeństwa kraju i wsadzaniu flagi Polski w sztuczne odchody w programie Wojewódzkiego ale z jednym Brygida Grysiak ma rację gdzieś kończy się dziennikarstwo a zaczyna propaganda
odpowiedź
User
RawD
Szanuję TVN24 ale odebranie nagrody od szefa KRRiT a potem pretensjonalne i egzaltowane przemówienie to nie był przyjemny obrazek.
odpowiedź
User
Rozbawiony
Warto być przyzwoitym. Może propagandziści z TVN w końcu spróbują?
odpowiedź