SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Klimat się zmienia, zmień przyzwyczajenia!" Polska Izba Ubezpieczeń z kampanią #niezaklinaj

Polska Izba Ubezpieczeń ruszyła z kampanię edukacyjną hasłem #niezaklinaj. Jej celem jest uświadomienie Polakom rosnących zagrożeń i konsekwencji zmian klimatycznych.

Article

Pierwszym elementem kampanii #niezaklinaj jest badanie świadomości zagrożeń pogodowych oraz świadomości ubezpieczeniowej w województwach zagrożonych gwałtownymi zjawiskami pogodowymi (burze, wichury, powodzie), m.in. małopolskim i podkarpackim.

Celem badania jest sprawdzenie, na ile Polacy są świadomi ryzyka pogodowego, z jakich źródeł czerpią informacje o zagrożeniach, jakie działania prewencyjne podejmują oraz co zrobiliby po szkodzie. Ankieta obejmuje też badanie podejścia do ubezpieczeń, zwłaszcza domów i mieszkań.

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała również filmy edukacyjne oraz materiały graficzne, które pokażą, jak najlepiej przygotować się na wichury, burze, gradobicia oraz powodzie, co robić w przypadku szkody oraz jak zgłosić ją ubezpieczycielowi.

Filmy pojawią się na blogu eksperckim PIU, blogu Na wypadek gdy, w mailingu do urzędów gmin oraz na kanałach social media izby: Facebooku, Twitterze i YouTube.

Organizacja przygotowała także materiały edukacyjne, które przekaże urzędom gmin oraz agentom ubezpieczeniowym w całej Polsce.

Część materiałów edukacyjnych powstanie przy współpracy ze znanymi inflencerami – Janiną Daily, Jarosławem Turałą oraz Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, autorami popularnego bloga Crazy Nauka. Będą oni przybliżać czytelnikom wybrane zjawiska pogodowe – jakie są ich przyczyny, jakie niosą zagrożenia i jak się przed nimi chronić.

Za kreację i produkcję filmów odpowiada hi Agencja. Za koncepcję akcji i współpracę z influencerami odpowiada PIU we współpracy z hi Agencją i OneMulti.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Klimat się zmienia, zmień przyzwyczajenia!" Polska Izba Ubezpieczeń z kampanią #niezaklinaj

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl