SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Polska jest numerem 1” w kampanii promującej abonament RTV (wideo)

Rozpoczęła się kampania zachęcająca do opłacania abonamentu radiowo telewizyjnego. Akcję na zlecenie Związku Pracodawców Mediów Publicznych przygotowały agencje Walk i Adwertajzing.

„Polska jest numerem 1” w kampanii promującej abonament RTV (wideo)

Kampania promująca płacenie abonamentu RTV opiera się na statystykach, z których wynika, że w Polsce osób nieregulujących tę opłatę jest zdecydowanie więcej niż w większości krajów Unii Europejskiej. W konsekwencji w spotach obcokrajowcy - m.in. Francuzka i Niemiec - gratulują nam tego przodownictwa. Taki ironiczny przekaz ma obudzić w odbiorcach poczucie wstydu, dopingując ich do regularnego płacenia abonamentu.
Akcja rozpoczęła się od etapu teaserowego, natomiast teraz rusza jej właściwa odsłona, w ramach której m.in. udostępniono serwis Placeabonament.pl. W trzecim etapie zaprezentowane zostaną spoty będące odpowiedzią Polaków na komentarze obcokrajowców. Pokazywane w nich będą osoby, które opłacanie abonamentu uznają za naturalny obowiązek Polaka i Europejczyka.


Kampanię na zlecenie Związku Pracodawców Mediów Publicznych przygotowało konsorcjum agencji Walk i Adwertajzing. Akcja - zaplanowana do 20 lutego - obejmuje telewizję, radio, prasę oraz social media (działania na Facebooku, współpraca z blogerami).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Polska jest numerem 1” w kampanii promującej abonament RTV (wideo)

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ano Malia Jopek
„Polska jest numerem 1”! Bo Premier tak chciał! Mówił NIE PŁACIĆ!!! LOL
8 8
odpowiedź
User
PW
A to dobre!
Widziałem te spoty kilka razy i za boga nie mogłem dojść, co one reklamują i o co w nich chodzi. Uznałem je za jakąś unijną czy rządową fanaberię, coś a la spoty ze zboczeńcem promujące Warszawę.
Pogratulować czytelności przekazu, hahahahahahaha!
8 8
odpowiedź
User
PW
Dlaczego temat o spotach telewizyjnych wylądował w dziale RADIO pozostaje dla mnie zagadką....
8 8
odpowiedź
User
widz
Nie ma to jak ustawa o języku polskim ireklamy w obcych językach... A co to Polska gorsza, że mam się wzorowac na zagranicy??? oza tym dajcie nam takie pensje jak mają oni to wtedy porozmawiamy. Albo uczciwie napiszcie, że to opłata za telewizor, bo ja publicznych gniotów nie ogładam już od lat.
8 8
odpowiedź
User
dr Kidler
Brawo Polacy! Tak trzymajcie, nie musicie płacić za prymitywna komerchę uprawianą przez publiczną TV.
Po drugie: Kampanie nietrafiona, bo wywołuje właśnie takie skjarzenia.
Po trzecie: Radio to co innego, za radio płacę.
8 8
odpowiedź