SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

56 proc. czasu antenowego Trójki dla polskiej muzyki na początku maja. „Rodzimej twórczości poświęcamy najwięcej uwagi”

W pierwszym tygodniu maja 2018 roku Program 3 Polskiego Radia wyemitował 56,25 proc. polskiej muzyki (w godz. 5.00-24.00). Utwory rodzimych wykonawców zdominowały również najnowsze notowanie „Listy przebojów Trójki”. - Ten wynik to nie tylko efekt przestrzegania ustawy, do czego jesteśmy zobowiązani. To przede wszystkim bliski związek Programu 3 Polskiego Radia z promocją polskiej muzyki - mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny stacji z ul. Myśliwieckiej.

fot. polskie radio Article

Zgodnie z obowiązującą Ustawą o radiofonii i telewizji stacje radiowe powinny zarezerwować 33 proc. czasu antenowego na granie polskich piosenek. Od stycznia 2014 roku 60 proc. z nich musi zostać wyemitowana w ciągu dnia, czyli w godz. 5.00-24.00. KRRiT sprawdza to na podstawie miesięcznych raportów od nadawców - weryfikowanych podczas monitoringów - zawierających dane dotyczące ilości godzin emitowania muzyki z wyszczególnieniem utworów polskojęzycznych.

- Ten wynik to nie tylko efekt przestrzegania ustawy, do czego jesteśmy zobowiązani. To przede wszystkim bliski związek Programu 3 Polskiego Radia z promocją polskiej muzyki - mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny stacji z ul. Myśliwieckiej. - Wszystko, co nowe i wartościowe, najczęściej po raz pierwszy pojawia się w Trójce. Wielu popularnych artystów uważa się za „trójkowych" - zresztą takie określenie funkcjonuje w tzw. branży, niezmiennie oznaczając wysoki poziom artystyczny. To właśnie polskiej twórczości muzycznej poświęcamy na antenie najwięcej uwagi - dodaje.

Piosenki polskich artystów zdominowały również najnowszą „Listę przebojów Trójki”, w której znalazło się aż 31 rodzimych piosenek (na 50 notowanych), w tym 14 w pierwszej dwudziestce i wszystkie na miejscach od 1 do 7.

Według badania Radio Track Millward Brown udział Trójki pod względem słuchania w pierwszym kwartale 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 5,8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 56 proc. czasu antenowego Trójki dla polskiej muzyki na początku maja. „Rodzimej twórczości poświęcamy najwięcej uwagi”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
er
To się zdarzyło teraz, na co dzień polska muzyka w Trujce nie stanowi 56 proc. czasu antenowego. Po co kłamać? Należało napisać: STANOWIŁA w jednym tygodniu.
21 10
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
na co dzień polska muzyka w Trujce nie stanowi 56 proc. czasu antenowego.

I między innymi dlatego Trójkę powinno się solidnie "przewietrzyć". Ta rozgłośnia powinna zostać bardziej upatriotyczniona i ukonserwatywniona. Polskiej muzyki zawsze było tam za mało. Propagowana była wśród słuchaczy postawa, że polska muzyka jest fuj, a muzyka ze zgniłego zachodu jest the best. Powinno się zmienić proporcje i to polska muzyka powinna być dominująca (albo przynajmniej osiągająca 50% czasu antenowego na co dzień).

PS. Gdyby ktoś mi chciał pojechać, żebym "se włączył radio z Torunia", ripostę mam krótką: włączcie se rynszTOKowe radio z Czerskiej albo inne tam Antyradio i łapy precz od Trójki, lewacy!
9 26
odpowiedź
User
B. Krzyk
"Dobra zmiana" dobija Polskie Radio.
18 9
odpowiedź
User
Miau
Z czego być może gros przeżre Męskie *ranie (już się zaczęła promotuba), Podsiadło (chyba płyta tygodnia), Organek, Kortzez, Zawiałow itd. aż do ulania się... Do tego jeszcze bym dodał festgwiazdorów Lata z Radiem, bo kiero muzyczny TrUjki chyba właśnie został szefem cekinfestu Jedynki...
A reszta, przy dobrych wiatrach, będzie tułać się w audycjach w godz. 0:00-6:00. Zresztą te nocne audycje i tak są już od dawna traktowane per noga - od kilkunastu lat.
Jeżeli będzie inaczej, to wrócę i odszczekam.
14 9
odpowiedź
User
adam
Głupia propaganda. Przecież 2. maja jest polski top wszech czasów, a 3. maja większość stacji gra i tak po polsku częsćiej niż zwykle, w tym pr3. Te dwa dni "podbiły" udział polskiej muzyki.
14 8
odpowiedź