SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska Organizacja Turystyczna planuje kampanię promującą Wisłę

Polska Organizacja Turystyczna planuje emisję filmu, który będzie promować Wisłę. Pretekstem do tego jest przypadający na rok 2017 Rok Wisły.

Rzeka Wisła. Fot. PAP/B. Zborowski Article

Obecnie POT zbiera z rynku informacje na temat kosztów przygotowania i wyprodukowania filmu pokazującego Wisłę od źródeł po jej ujście. Ponieważ rok 2017 jest Rokiem Wisły, materiał ten ma być podsumowaniem i musi być zrobiony w roku bieżącym.

Firma, która zostanie wybrana przez POT dostarczy instytucji materiał w wersji surowej, który będzie wykorzystywany jako bank ujęć filmowych (oraz zdjęcia), z których POT w miarę potrzeb wykorzysta dostarczony materiał do produkcji filmów promocyjnych.

POT oczekuje, by materiał filmowy został zrealizowany latem, wtedy gdy rzeka wygląda imponująco, a otaczająca przyroda ma najbardziej wyraziste odcienie zieleni. Materiał powinien być nakręcony w czasie słonecznej, bezdeszczowej pogody, podkreślając walory estetyczne scenerii, możliwe jest uwzględnienie ujęć wieczornych lub nocnych.

Podmiotem ujęć filmowych ma być piękno natury Wisły, rzeki  nie ujarzmionej przez człowieka, płynącej przez najważniejsze miejsca dla historii kraju i tworzącej niezwykłej urody krajobraz. Materiał powinien zawierać wszystkie atrakcyjne obiekty napotkane z biegiem rzeki.  Ujęcia filmowe i zdjęcia mają pokazać Wisłę jako rzekę: jej nurt, brzegi, starorzecza i panoramy miast widziane z wody, miasta, zabytki, obiekty widoczne z rzeki i jej bliskości, rzekę jako szlak komunikacyjny oraz jako szlak turystyki kulturowej i historycznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska Organizacja Turystyczna planuje kampanię promującą Wisłę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
Aha. Oryginalny pomysł biorąc pod uwagę, że WWF robi zdjęcia Wisły z łodzi przy użyciu trekkera wypożyczonego od Google.
8 8
odpowiedź
User
jak
Oczekujcie sobie zdjęć całej Wisły zrobionych latem skoro jeszcze nie wiecie kto ma je zrobić i za ile a lato trwa w najlepsze. WWF zaczął w czerwcu i to bez planu fotografowania całej Wisły. Z drogim i sprawdzonym sprzętem. Jak wy jeszcze nie wiecie za ile i kiedy to powodzenia życzę z tym 2017.
8 8
odpowiedź