SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Rada Muzyczna chce przywrócenia Marcina Majchrowskiego do radiowej Dwójki, apeluje do ministra kultury

Przewodniczący Polskiej Rady Muzycznej skierował do ministra kultury pismo z apelem o interwencję w celu przywrócenia do pracy Marcina Majchrowskiego, zwolnionego dyscyplinarnie tydzień temu dziennikarza radiowej Dwójki i działacza związku zawodowego.

Marcin Majchrowski, fot. Polskie RadioArticle

Marcin Majchrowski dyscyplinarne zwolnienie z Polskiego Radia, przesłane mu listownie, odebrał na początku zeszłego tygodnia, kiedy wrócił z kilkudniowej delegacji. Z Dwójką był związany przez 23 lata, zajmował się tematyką muzyki poważnej.

Majchrowski to trzecia osoba z kierownictwa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia zwolniona dyscyplinarnie w ostatnich tygodniach. Wcześniej w taki sam sposób pożegnano się z dziennikarzami Trójki Pawłem Sołtysem i Wojciechem Doroszem.

- W imieniu Zarządu Polskiej Rady Muzycznej powodowanego troską o polskie media publiczne zwracam się do Pana z apelem o interwencję mającą na celu przywrócenie zasad przyzwoitości w traktowaniu dziennikarzy Polskiego Radia i powstrzymanie procesu niszczenia zespołu twórców Programu Drugiego, realizującego od lat zaszczytną misję udostępniania polskim odbiorcom treści kulturalnych - napisał prof. dr hab. Krzysztof Knittel, przewodniczący Polskiej Rady Muzycznej, w liście otwartym do ministra kultury prof. Piotra Glińskiego.

- Bezprzykładne działania Zarządu Polskiego Radia, polegające na usuwaniu dziennikarzy aktywnych w pracy związków zawodowych, wprowadzają kryteria i mechanizmy znane już tylko nestorom dziennikarstwa i wywołujące jak najgorsze skojarzenia - dodał Krzysztof Knittel. - Polska Rada Muzyczna oczekuje przywrócenia do pracy redaktora Marcina Majchrowskiego, wybitnego popularyzatora muzyki, dziennikarza o imponującym dorobku, od ponad dwudziestu lat wykonującego z najlepszym skutkiem swoje obowiązki i powstrzymania groźnych procesów – działań krzywdzących wartościowych ludzi i podkopujących fundament powszechnej edukacji kulturalnej - stwierdził.

List przesłano też do wiadomości Rady Mediów Narodowych, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Rady Programowej Polskiego Radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska Rada Muzyczna chce przywrócenia Marcina Majchrowskiego do radiowej Dwójki, apeluje do ministra kultury

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wp
następni obrońcy uprzywilejowanych
odpowiedź
User
Martwy kot dyktatora
Niech się Polska Rada Muzyczna uspokoi bo pani prezes całą radę zwolni za stosowanie czarnego PR-u i nękania zarządu jakimiś listami.
odpowiedź
User
stach silna ręka
Apelować to sobie możecie co najwyżej do swoich dzieci/żon/kochanek ale od polskiego radia wara.
odpowiedź