SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska spada w globalnym rankingu prędkości internetu stacjonarnego i mobilnego. Na czele Singapur i Islandia

W grudniu 2018 r. najszybszy internet stacjonarny na świecie posiadali użytkownicy w Singapurze, a najszybsza sieć mobilna dostępna była w Islandii. Polska jest na 55. miejscu w rankingu prędkości internetu mobilnego oraz na 34. pozycji w wypadku sieci stacjonarnych - wynika z zestawienia Speedtest.net opublikowanego przez firmę Ookla.

Firma Ookla zajmuje się bieżącymi pomiarami prędkości dostępu do internetu w poszczególnych krajach na świecie za pomocą prowadzonej przez siebie platformy Speedtest.net. Ostatnie wyniki pomiarów dotyczą grudnia ub.r.

Według raportu globalna średnia prędkość stacjonarnych połączeń internetowych wyniosła 54,33 Mb/s w wypadku pobierania oraz 26,8 Mb/s przy wysyłaniu danych do sieci.

Najszybszy internet stacjonarny posiadają mieszkańcy Singapuru (190,94 Mb/s). Na kolejnych miejscach znalazły się Hongkong (161,39 Mb/s) oraz Islandia (156,16 Mb/s).

W kategorii połączeń stacjonarnych Polska znalazła się na 34. pozycji. W naszym kraju w grudniu ub.r. średnia prędkość łączy wyniosła 54,47 Mb/s. Ten wynik obniżył o trzy miejsca ranking Polski w porównaniu z poprzednim zestawieniem.

W przypadku mobilnych połączeń z internetem odnotowano niższe prędkości niż przy łączach stacjonarnych. Średnia światowa osiągnęła poziom 25,08 Mb/s (download) oraz 9,79 Mb/s (upload).

Najlepszy rezultat - 72,77 Mb/s - należał do Islandii. Na podium znalazły się także Norwegia (65,88 Mb/s) oraz Kanada (63,06 Mb/s).

W rankingu mobilnym Polska także spadła o trzy pozycje w porównaniu z poprzednim pomiarem, notując średnią prędkość połączeń na poziomie 27,89 Mb/s, co dało naszemu krajowi 55. miejsce w światowym zestawieniu.

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Polska spada w globalnym rankingu prędkości internetu stacjonarnego i mobilnego. Na czele Singapur i Islandia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl