SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska waluta pozostała stabilna w końcówce tygodnia

Złoty po lekkim umocnieniu w pierwszej części dnia, w jego drugiej połowie wyhamował i ostatecznie notowania  na rynku walutowym zakończył na poziomach z otwarcia, oceniają ekonomiści.

Polska waluta pozostała stabilna w końcówce tygodnia

„Złoty otworzył się dziś na poziomie 3,94 za euro  i w pierwszej części dnia umacniał się, jednak druga połowa sesji przyniosła korektę tego roku i  obecnie jesteśmy na poziomach otwarcia” - powiedziała ekonomistka Banku BPH Monika Kurtek.

Piątek był ubogi w publikacje danych makro. Wydarzeniem  na rodzimym rynku walutowym  była publikacja przez Narodowy Bank Polski danych o rachunku obrotów bieżących. Dane pokazały, że na rachunku obrotów bieżących w lipcu br. odnotowano deficyt w wysokości 1.539 mln euro wobec 1.004 mln euro deficytu miesiąc wcześniej i wobec 776 mln euro deficytu rok wcześniej. Oczekiwania rynku co do wielkości deficytu wynosiły 794 mln zł.

Po tej publikacji złoty delikatnie osłabił się, ale na koniec sesji odrobił część strat.

„Nastroje na giełdach europejskich były dobre, co wspierało naszą walutę, jednak końcowe godziny sesji przyniosły spadki na niektórych rynkach. Mamy koniec tygodnia, więc zmienność jest większa, ale zdecydowanych ruchów nie było” - powiedziała Kurtek.

W piątek, ok. godz. 17-tej jedno euro kosztowało 3,9372 zł, a dolar 3,0948 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2722. Rano, ok. godz. 9:15 za jedno euro płacono 3,9333 zł, a za dolara 3,0999 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2689.

W czwartek ok. godz. 17:15 za jedno euro płacono 3,9369 zł, a za dolara 3,0911 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2735.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska waluta pozostała stabilna w końcówce tygodnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl