SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskapresse kupiła „Dziennik Polski”

Grupa Wydawnicza Polskapresse 30 czerwca br. kupiła od Wydawnictwa Jagiellonia 100 proc. udziałów w spółce Polski Dom Medialny, wydającej „Dziennik Polski” oraz serwisy Dziennik.krakow.pl i Grosik24.pl.

Polskapresse kupiła „Dziennik Polski”

Kwoty transakcji Polskapresse nie ujawnia. Nowym prezesem spółki został Tomasz Niski, dotychczas wiceprezes Polskapresse Oddział Prasa Krakowska zastąpując na tym stanowisku Wojciecha Taczanowskiego. Redaktorem naczelnym „Dziennika Polskiego” pozostaje Piotr Legutko

- Zakup „Dziennika Polskiego”, który od dziesięcioleci jest nieodłącznym elementem krajobrazu medialnego Małopolski, to jedna z ważniejszych inwestycji Polskapresse ostatnich lat. Dlatego Zarząd Polskapresse będzie dążył do zachowania jego pozycji rynkowej - napisała Polskapresse w komunikacie.

>>> Kwiecień miesiącem spadku sprzedaży gazet regionalnych

”Dziennik Polski” ukazuje się w województwie małopolskim od 1945 roku. Polskapresse w Małopolsce wydaje też drugą gazetę codzienną - “Polskę Gazetę Krakowską”. - Na rynku pozostaną dwa tytuły, a kwestia połączenia ich struktur zostanie poddana analizom w najbliższym czasie - informuje portal Wirtualnemedia.pl Magda Chudzkiewicz, rzecznik prasowa Polskapresse.

W kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem “Dziennika Polskiego” wyniosła 39 478 egz. (dane ZKDP), zaś serwisy Grupy Dziennik.krakow.pl miały 152 tys. użytkowników (dane z badania Megapanel PBI/ Gemius, kwiecień 2011). 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskapresse kupiła „Dziennik Polski”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
homaro
Nie ma takiej możliwości żeby Dziennik przetrwał na rynku pod rządami Polskapresse.Został kupiony po to żeby znikną z rynku i nie robił marnej bo marnej ale konkurencji.A co do sprzedaży tytułu zrobiono to w takiej tajemnicy że do tej pory nie raczono poinformować o tym najbardziej zainteresowanych to znaczy Drukarni Polskiej.Zawinęli sporo kasy do kieszeni i udają że nic się nie stało
8 8
odpowiedź
User
fbb1
Przykra informacja. Homaro trafnie zauważył, że Polskapresse z jedynego wiadomego powodu dokonuje zakupu DP. Szkoda i jeszcze raz wielka szkoda. Dla mnie "Krakowska" czyli tytuł Polskipresse to taki sobie nieistniejący już "Nowy Dzień" tylko, że z mniejszą ilością zdjęć.
Wierzyłem, że długo będziecie na rynku. Przewierzyłem się.
Parę lat temu Polskapresse zrobiła porządek we Wrocławiu ze "Słowem Polskim", teraz czas przyszedł na Kraków, żeby zająć się "DP".
SZKODA SZKODA SZKODA.
Ale żyje się dalej.
8 8
odpowiedź
User
walter
bardzo trafna decyzja!!!
8 8
odpowiedź
User
duma
W Krakowie zostanie Gazeta Wyborcza o wiadomej linii oraz Gazeta Krakowska (PolskaPresse) o łagodniejszej aczkolwiek tej samej linii.
8 8
odpowiedź
User
Reklamodawca
No trudno. Widać Dziennik Polski już tak słabo stał, ze nie dawał rady bez dużego koncernu. Taki los dzienników na całym świecie, niestety. Ale może teraz Małopolska będzie miała 2 różniące się gazety, a nie powtarzające te same pomysły. Albo jeden porządny, regionalny dziennik.
8 8
odpowiedź