SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy źli na Polski Ład. Połowa chce wycofania programu

Ponad trzy czwarte Polaków ma negatywny stosunek do rządowego programu Polski Ład i sposobu jego realizacji. Prawie połowa respondentów uważa, że rząd powinien wycofać się z wdrażania tego programu - wynika z badania Research Partner.

Article

O Polskim Ładzie rząd mówił już od wiosny ubiegłego roku. Pakiet reform miał tchnąć "nowe życie" w gospodarkę po pandemii  koronawisrusa. Na stole znalazły się zapowiedzi m.in. ograniczenia umów cywilnoprawnych (umowy śmieciowe) przez ich pełne oskładkowanie „z perspektywą wprowadzenia jednego kontraktu na pracę”,

Wiosną politycy Zjednoczonej Prawicy, prezentując Polski Ład, obiecywali przeznaczenie 7 proc. PKB na służbę zdrowia w ciągu 6 lat, zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podniesienie progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys. zł, dodatek 12 tys. zł na drugie dziecko, emeryturę do 2500 zł bez podatku, zapewnienie przez państwo do 100 tys. zł wkładu własnego na kredyt mieszkaniowy, pozwolenie na budowę domów do 70 m kw na podstawie zgłoszenia, umorzenie kredytów mieszkaniowych do 150 tys. zł w zależności od liczby dzieci w rodzinie, inwestycje warte w ciągu 5-7 lat ok. 650 mld zł, zakończenie do 2030-2031 roku całej siatki dróg ekspresowych i autostrad, zrównanie dopłat dla rolników do średniej unijnej, inwestycje w obszarze klimatu i odbudowę Pałacu Saskiego.

Zobacz: Polski Ład w ogniu krytyki. Eksperci ostrzegają przed "podwójną" składką zdrowotną

Polacy negatywnie o Polskim Ładzie

Ponad trzy czwarte Polaków ma negatywny stosunek do Polskiego Ładu i sposobu jego realizacji. Prawie połowa respondentów uważa, że rząd powinien wycofać się z wdrażania tego programu. W opinii 30% ankietowanych rząd powinien realizować „Polski Ład”, ale widzą oni konieczność wprowadzenia korekt do programu.

Tylko 6 proc. badanych sądzi, że można kontynuować wdrażanie programu w obecnej postaci i nie wymaga ona żadnych korekt. Aż jedna piąta ankietowanych nie miała zdania w tej sprawie.

Zobacz: Prawie 73 proc. Polaków nie wie, jaka będzie ich pensja po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 28.01-1.02.2021, na ogólnopolskiej próbie 1090 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Polacy źli na Polski Ład. Połowa chce wycofania programu

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A.
Ja chcę wywalenia patologii z polityki! I rozliczenia wszystkich złodziei na stanowiskach, którzy nas rżną równo.
odpowiedź
User
No
A od kiedy to PiS liczy się ze zdaniem narodu polskiego. Robią to co daje poparcie w wyborach. Za setki mln zł dobrze rozreklamuja ten program i część narodu łyknie temat jako super. Tylko że jak zwykle podatki muszą płacić wszyscy, im więcej zarabiasz tym więcej płacisz. A w tych wszystkich pisowskich programach kluczowe jest słowo najbiedniejsi, tylko że w tej grupie mieszczą się nieroby, cwaniaki i inna patologia która PiS nagradza różnymi wsparciami a tych ciężko pracujących omija bo oni mają, sami sobie, zapracowali. A przecież większość chciała kapitalizmu.Jak zwykle dzielą naród polski na l i ll sort. Albo wszyscy dostają po równo albo nikt.
odpowiedź
User
B-mamma
Zalozenia czesciowo mieli dobre, ale wykonanie to juz kompletny burydel
odpowiedź