SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski oddział Publicis regionalnym hubem digitalowym Stellantis

Interdyscyplinarny zespół One Team Stellantis, utworzony w ramach Publicis Groupe Polska, będzie odpowiadał za szeroko pojęte działania digitalowe koncernu motoryzacyjnego Stellantis. Obsługą na rynki Polski, Węgier, Czech, Słowacji i Serbii zajmą się agencje Starcom, Performics i Leo Burnett. Holding wybrano w międzynarodowym przetargu.

Zespół One Team Stellantis w zakresie mediów obsługiwał będzie wszystkie aktywne marki Stellantis w Polsce (min. Jeep, Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Abarth, Maserati, Citroën, DS Automobiles, Opel, Peugeot, Free2Move, Spoticar).

W zakresie SEM/SEO, CRM, kreacji do digitalu i obsługi social mediów oraz stron internetowych Jeep, Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Abarth. Dotychczas zajmowała się tym firma Accenture.

Obsługą mediową koncernu Stellantis zajmować się będzie Starcom, który od 2016 roku pracuje dla FCA, a teraz przejmie również budżet mediowy PSA od agencji mediowej MediaCom Warszawa.

Agencja Leo Burnett Warszawa od 2004 roku odpowiada za działania marketingowe z obszaru ATL i BTL marek FCA (Fiat, Fiat Professional, Jeep oraz Abarth). Obecnie przejmując realizację kampanii digitalowych (kampanie display, web, social media, CRM) obsługuje dotychczas prowadzone marki oraz dodatkowo Alfa Romeo i Mopar.

Stellantis powierza obsługę Publicis Groupe Polska

Decyzja Stellantis o zmianie partnera biznesowego w obszarze digitalu została podjęta w efekcie przetargu i podyktowana była chęcią większej synergii pomiędzy mediami, technologią, kreacją i działaniami w mediach cyfrowych. Pierwsze wspólne projekty zaczęły być realizowane już w kwietniu br.

- Idea tego przetargu jest spójna z naszym myśleniem o roli nowoczesnej agencji marketingowej w rozwijaniu biznesu klientów. Cieszymy się, że możemy wziąć odpowiedzialność za budowanie pozytywnych doświadczeń z markami Stellantis w tak wielu obszarach, od mediów, poprzez kreację digitalową, SEM i SEO, po CRM i serwisy internetowe. W ten sposób możemy udowodnić skuteczność współpracy naszych agencji, działających w modelu operacyjnym Power of One, z tak wymagającym klientem jak Stellantis. Jeszcze raz dziękuję klientowi za zaufanie i gratuluję całemu zespołowi One Team Stellantis tak fascynujących wyzwań - komentuje Piotr Piętka, CEO Publicis Groupe w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

W portfolio koncernu Stellantis są marki Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Fiat, Alfa Romeo, Abarth, Lancia, Maserati, Citroën, DS, Opel, Peugeot i Vauxhall

Dołącz do dyskusji: Polski oddział Publicis regionalnym hubem digitalowym Stellantis

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl