SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski startup HiProMine wyróżniony w europejskim konkursie Ubera

Polska firma HiProMine znalazła się w topowej czwórce europejskiego konkursu dla startupów UberPITCH. Przedsiębiorcy w trakcie krótkiej przejażdżki z kierowcą Ubera i inwestorem prezentowali swoje pomysły. Polacy zostawili w pobitym polu 4 tys. startupów z całej Europy.

Zespół HiProMineArticle

HiProMine zajmuje się hodowlą owadów. Oferuje również produkty, której bazują na różnych substancjach uzyskanych w procesie hodowlanym. Jak stwierdzają założyciele startupu, prowadzą badania, które pozwolą zidentyfikować i scharakteryzować nieznane wcześniej substancje, mające potencjalne zastosowanie w medycynie, farmacji, kosmetyce i przemyśle chemicznym.

Zespół startupu tworzą naukowcy z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Dyrektorem operacyjnych jest dr Damian Józefiak, a dyrektorem technicznym Jakub Urbański. Szefem rady nadzorczej spółki jest Marek Borzestowski, partner fundusz Giza Polish Venutres oraz jeden ze współzałożycieli Wirtualnej Polski.

HiProMine znalazło się w topowej czwórce startupów, które wzięły udział w europejskiej odsłonie konkursu UberPITCH. W konkursie wzięło udział 4000 firm. Zwycięzcy spotkali się w Berlinie z CEO Ubera, Travisem Kalanickiem. - Muszę przyznać, że niezwykle miło usłyszeć od człowieka, który stworzył jedną z najważniejszych marek ostatniej dekady, że jako HiProMine robimy coś fascynującego, coś, co ma wszelki potencjał by stać się globalnym biznesem - komentuje Jakub Urbański.

Jednym z jurorów w konkursie UberPITCH był Marcin Zaremba, szef produktu w firmie PizzaPorta.pl. - HiProMine zachwyciło konceptem i zapleczem technologicznym. Zaprezentowane projekty były bardzo zróżnicowane, ale wybraliśmy ten, który wydaje się najbardziej rewolucyjny. A jak to przy rewolucjach bywa, także trochę kontrowersyjny - opisuje Zaremba w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

- Na pewno nie jest łatwo zainteresować swoim biznesem tak rozchwytywanej w świecie startupów osoby, jaką jest Travis Kalanick. Jestem dumna z kolejnego dużego sukcesu polskiego startupu - dodaje Eliza Kruczkowska, prezes fundacji Startup Poland.

Dołącz do dyskusji: Polski startup HiProMine wyróżniony w europejskim konkursie Ubera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl