SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polski startup StethoMe z 2,5 mln dol. finansowania. Wśród inwestorów Sebastian Kulczyk

Poznański startup StethoMe będący producentem elektronicznego stetoskopu pozyskał 2,5 mln dolarów w kolejnej rundzie finansowania. Wśród inwestorów są fundusz Sebastiana Kulczyka Manta Ray oraz polsko-izraelski TDJ Pitango Ventures. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na komercjalizację rozwiązania na rynku europejskim.

Wojciech Radomski, szef StethoMeArticle

Zespół StethoMe opracował system, który składa się z elektronicznego stetoskopu, dedykowanej aplikacji StethoMe oraz algorytmów AI.

Rozwiązanie pozwala na zdalne badanie płuc i serca, a analiza AI dostarcza natychmiastowy wynik o nieprawidłowościach wykrytych w układzie oddechowym.

Firma twierdzi, że to jedyne tego typu rozwiązanie na świecie. Podaje też, że algorytmy sztucznej inteligencji StethoMe są nawet o 29 proc. bardziej skuteczne w wykrywaniu i klasyfikowaniu patologicznych dźwięków niż pulmonolodzy.

2,5 mln dolarów finansowania

W połowie 2018 r. w poznański startup kwotę 2,5 mln dol. zainwestowali fundusz TDJ Pitango oraz fundusz VC Manta Ray należący do Sebastiana Kulczyka.

Teraz poinformowano, że zakończyła się kolejna runda finansowa.

Wsparcie dla StethoMe kontynuują fundusz Sebastiana Kulczyka oraz TDJ Pitango Ventures. Do grona inwestorów dołączyli RST Ventures For Earth i Movens VC oraz prywatny inwestor z Hongkongu.

Czytaj także: Da Vinci Studio z milionem złotych od Czysta3.vc. Zbuduje inteligentny system dla branży transportowej

Łącznie runda przyniosła 2,5 mln dol. W gronie inwestorów w poznański startup, z poprzednich rund, jest też polski SpeedUp Venture Capital Group.

Według zapowiedzi pozyskane środki przeznaczone będą na komercjalizację rozwiązania na rynku europejskim. Algorytmy AI i stetoskop StethoMe są już obecne we Francji, Hiszpanii i w Polsce.

- Obecnie najmocniej koncentrujemy się na komercjalizacji rozwiązania i sprzedaży produktu – wyjaśnia w komunikacie Wojciech Radomski, CEO i współzałożyciel StethoMe. - Nasze urządzenie pojawiło się już w Hiszpanii i Francji, gdzie współpracuje z platformami MaQuestionMedicale i Home Doctor. W Polsce trwa pilotaż w Centrum Medycznym PZU Zdrowie Warszawa Chmielna. Cel na najbliższe miesiące to  systematycznie zwiększać wartość naszych kontraktów oraz pozyskiwać kolejnych klientów na całym kontynencie. Kryzys związany z pandemią Covid-19 uwypuklił natychmiastową potrzebę transformacji telemedycyny, którą umożliwia StethoMe.

Pomoc w pandemii

W czasie walki z Covid-19 rozwiązanie StethoMe znalazło zastosowanie w szpitalach zakaźnych w całej Polsce, zwiększając bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów.

Od początku kwietnia br. urządzenie StethoMe wspiera lekarzy m.in. w Szpitalu Zakaźnym w Poznaniu, a nawet w Sant Joan de Déu Barcelona Children's Hospital – barcelońskim szpitalu dziecięcym.

- Efekty pracy zespołu StethoMe z ostatnich trzech lat potwierdzają nasze przeczucia co do potencjału produktu i samej telemedycyny – zaznacza Wojciech Fedorowicz, managing general partner w TDJ Pitango. - Możemy mówić, że Covid-19 zmienił nasze realia, ale w tym przypadku tylko uwypuklił rosnącą potrzebę rozwiązań w sektorze urządzeń medycznych, szczególnie tych opartych na AI i umożliwiających przeprowadzanie badań na odległość.

Czytaj także: Startup inSTREAMLY z milionem złotych od SMOK Ventures. Pieniądze na międzynarodowy rozwój

Dołącz do dyskusji: Polski startup StethoMe z 2,5 mln dol. finansowania. Wśród inwestorów Sebastian Kulczyk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl