SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polski Volkswagen przechodzi na samodzielne kupowanie kampanii w programmaticu

Volkswagen Group Polska (VGP) zmienia sposób zakupu kampanii internetowych w modelu programatycznym. Marketer rezygnuje z usług domu mediowego PHD Rocket w tym zakresie - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Stawia na budowę własnego zespołu, w czym wesprze go firma Stars. 

Article

Volkswagen Group Polska, dzięki lokalnej inicjatywie podjętej z firmą doradztwa i audytu mediowego Stars, będzie pilotażowym rynkiem budowania kompetencji programmatic wewnątrz firmy Volkswagen.

Stars jest odpowiedzialny za wsparcie w procesie zatrudnienia i wyszkolenia członków zespołu oraz wdrożenie operacyjne całego projektu przy użyciu dostępnych narzędzi. Nie będzie natomiast dokonywać zakupu mediów. Właśnie rusza rekrutacja specjalistów programmatic do biura grupy Volkswagena w Poznaniu, którą będzie nadzorować zespół Stars.

- Programmatic daje ogromne szanse poprawy efektywności biznesowej, Brand Safety oraz redukcji ad-fraudu i kosztów szczególnie jeśli w pełni skoncentruje się na nim swoje kompetencje - i takie zadanie stawiamy powstającemu u nas zespołowi programmatic - mówi Michał Szaniecki, managing director SEAT & Cupra w VGP.

In-housing popularny na Zachodzie Europy i USA

- Trend budowania wewnętrznych kompetencji programmatic jest już bardzo widoczny w USA i na zachodzie Europy. Wynika on z jednej strony z potrzeb reklamodawców, którzy chcą mieć możliwość precyzyjnego dotarcia do potencjalnych klientów, budowania własnych baz danych, a także mieć pełną kontrolę nad optymalizacją kampanii i ich efektywnością - mówi Rafał Szysz, CEO Stars.

Jego zdaniem z drugiej strony za szukaniem rozwiązań in-house stoi brak przejrzystości w rozliczeniach zakupów programmatic prowadzonych przez domy mediowe i brak możliwości wdrożenia jasnych mechanizmów kontroli ich pracy. - Szacuje się że na świecie ze 100 dol. wydanych na zakup mediów w modelu programmatic, do właścicieli mediów dociera tylko 25-40 dol. - podkreśla CEO Stars.

Stars zapowiada, że projekt in-housingu dla VGP nie jest ostatni, a prace nad kolejnymi już trwają.

 

Volkswagen Group Polska to największy reklamodawca w segmencie motoryzacyjnym w Polsce. Koncern ma w swoim portfolio takie marki jak Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche.

 

Domem mediowym pracującym dla Volkswagen Group Polska jest PHD Rocket.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polski Volkswagen przechodzi na samodzielne kupowanie kampanii w programmaticu

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Powodzenia VGP
Uuuu, jak już Starsi doradzają i budują zespół to na pewno sukces będzie murowany... NOT!
24 6
odpowiedź
User
reklama
Bo klient to by chciał wszystko za darmo.
7 6
odpowiedź
User
Eksport mediowy
Dobry ruch. Klient zaoszczedzi kick back
13 12
odpowiedź
User
Do expOrt mediowy
A o kosztach zespołu pomyślałeś, expOrcie?
9 7
odpowiedź
User
afa
a) Ciekawe czy Stars oszacuje koszty zespołu tak jak szacuje "konkurencyjne" fee w przetargach?
b) Ciekawe czy kolejnym krokiem będzie "usprawnienie procesów" i przekazanie części prac Publicis Media?
18 7
odpowiedź