SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskich internautów wciąż najczęściej atakują wirusy Win32/PSW.OnLineGames

Wirusy z rodziny Win32/PSW.OnLineGames były w sierpniu nadal najaktywniejszymi zagrożeniami internetowymi w Polsce - wynika z raportu firmy Eset. W porównaniu z lipcem nieznacznie spadła aktywność najpopularniejszych wirusów w sieci.

Polskich internautów wciąż najczęściej atakują wirusy
Win32/PSW.OnLineGames

Wirusy z rodziny Win32/PSW.OnLineGames spowodowały w sierpniu ponad 13,5 proc. wszystkich infekcji wykrytych na komputerach polskich internautów przez programy firmy Eset. Oznacza to, że aktywność tych aplikacji spadła o 0,5 proc. w porównaniu z czerwcem, ale i tak od kilku miesięcy pozostają one największymi zagrożeniami komputerowymi w naszym kraju. Szkodliwe aplikacje Win32/PSW.OnLineGames to konie trojańskie instalujące się na komputerach bez wiedzy ich użytkowników, a następnie przez rejestrowanie znaków wpisywanych na klawiaturach wykradające loginy i hasła używane w grach sieciowych.

Win32/PSW.OnLineGames

Z kolei o prawie procent zmniejszył się w sierpniu udział we wszystkich infekcjach internetowych wirusów rodziny INF/Autorun, które ukrywają się w plikach autostartu różnego typu nośników, rozprzestrzeniając się m.in. za pośrednictwem pamięci przenośnych USB. Aktywność Confickera, najczęściej atakującego wirusa na całym świecie, spadła w Polsce o 0,5 proc. Jedynie Win32/TrojanDownloader.Bredolab, który infekuje za pośrednictwem zainfekowanych plików PDF i SWF, żeby pobierać szkodliwe programy typu spyware i keylogger, był w sierpniu równie aktywny jak miesiąc wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskich internautów wciąż najczęściej atakują wirusy Win32/PSW.OnLineGames

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl