SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie auto elektryczne z nowym prezesem. Wcześniej zarządzał Ruchem

Rada nadzorcza spółki Electromobility Poland (EMP), mającej produkować samochody elektryczne pod marką Izera, powołała Piotra Regulskiego na prezesa. W zarządzie firmy pozostał członek ds. finansowych Sławomir Bekier.

Pierwsze prototypy samochodów Izera Pierwsze prototypy samochodów Izera

Jednocześnie rada nadzorcza Electromobility Poland odwołała z dniem 19 maja Pawła Ponetę ze stanowiska p.o. prezesa EMP. Poneta pozostaje w radzie nadzorczej spółki.

W kwietniu br. ze stanowiska prezesa ElectroMobility Poland został odwołany Piotr Zaremba. Pełnił je od wiosny 2018 roku.

Jak poinformowała Electromobility Poland, Piotr Regulski jest specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego, współpracował z firmami z branży usługowej, produkcyjnej i nowych technologii w kraju i za granicą. Do 2017 r. związany był z Grupą Impel, specjalizującą się w obsłudze procesów biznesowych i pomocniczych. Od 2019 r. był członkiem zarządu Ruchu, a w latach 2020-2021 pełnił funkcję prezesa tej firmy. W latach 2021-2022 zasiadał w zarządzie Energa Logistyka.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

ElectroMobility Poland powstała w październiku 2016 r. jako spółka czterech kontrolowanych przez państwo koncernów energetycznych: PGE, Energi, Enei oraz Tauronu. Obecnie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, który ma 90,8 proc. akcji; pozostali akcjonariusze, czyli PGE, Enea, Turon i kontrolowana przez Orlen Energa mają po 2,3 proc. udziałów. Zadaniem spółki jest przygotowanie produkcji samochodów elektrycznych marki Izera.

Kiedy budowa fabryki samochodów Izera

W marcu br. Electromobility Poland wybrała generalnego wykonawcę fabryki Izery - firmę Mirbud. Strony podpisały list intencyjny warunkujący podpisanie umowy uzyskaniem przez EMP zgód korporacyjnych. Współpraca ma zostać potwierdzona odrębną umową o generalne wykonawstwo inwestycji po uzyskaniu przez Electromobility Poland zgód korporacyjnych. Według EMP wybór generalnego wykonawcy i podpisanie stosownych umów umożliwiłyby uruchomienie masowej produkcji samochodów do połowy 2026 r. Dotąd spółka deklarowała uruchomienie produkcji polskiego elektryka w grudniu 2025 r., a sprzedaż - w 2026 r.

Prezydent Jaworzna wydał w marcu Electromobility Poland pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego Izery.

Dołącz do dyskusji: Polskie auto elektryczne z nowym prezesem. Wcześniej zarządzał Ruchem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gal
"Polskie auto elektryczne z nowym prezesem"

To teraz do każdego elektryka przydzielają prezesa?
2 0
odpowiedź
User
cenzura jak w PRL
cenzura na całego! Nie można prawdy napisać, że tam części polskich w tym autku będzie tyle co wody na Saharze
0 0
odpowiedź