SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie centra logistyczne Amazonu będą czynne od września. Firma szuka liderów

Amazon otworzy centra logistyczne pod Wrocławiem i Poznaniem we wrześniu br. Firma prowadzi rekrutację na stanowiska menadżerskie i produkcyjne. W sumie w każdym obiekcie pracować będzie około 5 tys. osób.

fot. materiały prasoweArticle

Amazon poszukuje pracowników do pracy już od stycznia br. - menadżerowie oraz specjaliści nadal mogą składać swoje oferty na stronie amazon-operations.pl. Obecnie trwa kolejny etap rekrutacji, który dotyczy zatrudnienia 100 pracowników na stanowiska liderów zespołów pracowniczych (lead employees) do każdego centrum. Zostaną oni wyłonieni do końca lipca.

W wymaganiach na to stanowisko podano m.in. gotowość do pracy w trybie zmianowym, stania lub chodzenia przez 10-12 godz. i zdolność do podnoszenia ciężarów do 15 kg. Mile widziane jest wykształcenie wyższe oraz znajomość obsługi pakietu MS Office. Amazon zapłaci pracownikom ok. 16 zł brutto za godzinę pracy, co w sumie daje ok. 2,7 tys. zł brutto.

Z kolei do grudnia, w każdym z centrów Amazon zatrudni ponad 700 pracowników na stanowiska produkcyjne, związane z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów. Na okres świąteczny dodatkowo zatrudnieni zostaną pracownicy tymczasowi. Amazon planuje stworzyć do 2 tys. stałych miejsc pracy w każdym obiekcie oraz dodatkowe 3 tys. dla pracowników tymczasowych.

- Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy. Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie - mówi Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę.

Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Z oddziałów polskich towary dostarczane będą do klientów w całej Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie centra logistyczne Amazonu będą czynne od września. Firma szuka liderów

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polones Copue
Nie chciałbym być populistą, ale w jednym centrum logistycznym Amazon w Polsce będzie pracować 5 tys. niewolników, a dzięki istnieniu tych centrów straci pracę 25 tys. ludzi pracujących w firmach rodzinnych itp. niezależnych polskich firmach.
odpowiedź
User
muszkins
Wyższe wykształcenie do chodzenia lub stania przez 10-12 godzi.?? Z pewnością wyższe wymagane jest do podnoszenia 15kg. ciężarów :) Dobre :)
odpowiedź
User
Peter
Jak znam życie Amazon załatwi sobie jeszcze:
- dotację na stworzenie "nowych" miejsc pracy,
- zwolnienie z podatków (od nieruchomości, dochodowy)
- i wiele innych.
Niestety przykład firm Fiat, Dell, ... nic nas nie nauczył.
odpowiedź