SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie centra logistyczne Amazonu będą czynne od września. Firma szuka liderów

Amazon otworzy centra logistyczne pod Wrocławiem i Poznaniem we wrześniu br. Firma prowadzi rekrutację na stanowiska menadżerskie i produkcyjne. W sumie w każdym obiekcie pracować będzie około 5 tys. osób.

fot. materiały prasoweArticle

Amazon poszukuje pracowników do pracy już od stycznia br. - menadżerowie oraz specjaliści nadal mogą składać swoje oferty na stronie amazon-operations.pl. Obecnie trwa kolejny etap rekrutacji, który dotyczy zatrudnienia 100 pracowników na stanowiska liderów zespołów pracowniczych (lead employees) do każdego centrum. Zostaną oni wyłonieni do końca lipca.

W wymaganiach na to stanowisko podano m.in. gotowość do pracy w trybie zmianowym, stania lub chodzenia przez 10-12 godz. i zdolność do podnoszenia ciężarów do 15 kg. Mile widziane jest wykształcenie wyższe oraz znajomość obsługi pakietu MS Office. Amazon zapłaci pracownikom ok. 16 zł brutto za godzinę pracy, co w sumie daje ok. 2,7 tys. zł brutto.

Z kolei do grudnia, w każdym z centrów Amazon zatrudni ponad 700 pracowników na stanowiska produkcyjne, związane z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów. Na okres świąteczny dodatkowo zatrudnieni zostaną pracownicy tymczasowi. Amazon planuje stworzyć do 2 tys. stałych miejsc pracy w każdym obiekcie oraz dodatkowe 3 tys. dla pracowników tymczasowych.

- Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy. Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie - mówi Tim Collins, dyrektor operacyjny Amazon na Europę.

Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Z oddziałów polskich towary dostarczane będą do klientów w całej Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie centra logistyczne Amazonu będą czynne od września. Firma szuka liderów

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polones Copue
Nie chciałbym być populistą, ale w jednym centrum logistycznym Amazon w Polsce będzie pracować 5 tys. niewolników, a dzięki istnieniu tych centrów straci pracę 25 tys. ludzi pracujących w firmach rodzinnych itp. niezależnych polskich firmach.
odpowiedź
User
muszkins
Wyższe wykształcenie do chodzenia lub stania przez 10-12 godzi.?? Z pewnością wyższe wymagane jest do podnoszenia 15kg. ciężarów :) Dobre :)
odpowiedź
User
Peter
Jak znam życie Amazon załatwi sobie jeszcze:
- dotację na stworzenie "nowych" miejsc pracy,
- zwolnienie z podatków (od nieruchomości, dochodowy)
- i wiele innych.
Niestety przykład firm Fiat, Dell, ... nic nas nie nauczył.
odpowiedź
User
wolnościowiec
Jako człowiek, który świadomie zarządza swoimi finansami nie zdarza mi się kupować w "rodzinnych sklepach", w których chleb stołeczny krojony kosztuje 5 zł (w markecie 3,40 zł).

A w Amazonie (który żywności nie sprzedaje) owszem, tak.

Dopóki polscy "przedsiębiorcy rodzinni" nie nauczą się, że windowanie cen odstrasza, dopóty będą tracić pracę.
odpowiedź
User
Andrzej
Peter ale z Fiata to chociaż jakiś pożytek, znam wiele firm które na kooperacji z Fiatem zdobyły doświadczenie i robią teraz dla bardziej renomowanych marek, z Amazona to faktycznie średni pożytek dla gospodarki, a jak płaca na stanowisku Leader to 2700 brutto czyli 2000 do łapki to ja serdecznie dziękuję, to ile będą zarabiać pracownicy szeregowi (nazywają ich produkcyjnymi ale oni przecież będą paczki pakować)
odpowiedź