SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio 24 z serwisami Jedynki, bez własnych programów na żywo

W Polskim Radiu 24 są nadawane te serwisy informacyjne, co w Jedynce Polskiego Radia. W ubiegłym tygodniu w stacji pojawił się przypadek zakażenia koronawirusem, część pracowników przeszła na pracę zdalną. Brak programów na żywo ma być tymczasową sytuacją.

fot. polskie radio Article

W czwartek u jednego z pracowników Polskiego Radia 24 potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W mailu do pracowników, do którego treści dotarliśmy prezes radia Agnieszka Kamińska apelowała do pracowników, aby „nie popadali w panikę”. - Na razie obowiązuje nas praca zdalna. Kierownictwo i dyrekcja będzie się z Państwem kontaktować telefonicznie - stwierdziła szefowa Polskiego Radia. - Bardzo proszę, aby nikt nie przychodził do radia oprócz osób wyznaczonych przez kierownictwo i dyrekcję - dodała.

Zaznaczyła, że studio 340, w którym realizowane są programy Polskiego Radia 24, w nocy z piątku na sobotę kolejny raz zostanie zdezynfekowane.

Od ubiegłego czwartku Polskie Radio 24 nie nadaje własnych programów na żywo, a serwisy informacyjne są o tej samych porach emitowane jednocześnie w Jedynce i PR24.

Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia nie odpowiada bezpośrednio czy sytuacja na antenie ma związek z faktem, że większość pracowników została objęta kwarantanną. Potwierdza to jednak kilka osób w rozmowie z nami. - W trosce o bezpieczeństwo pracowników, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, Polskie Radio wdrożyło wszelkie niezbędne procedury. Emisja PR24 - do czego jesteśmy zobligowani ustawą - jest realizowana, a w związku z sytuacją epidemiologiczną ramówki wszystkich programów PR zostały zmodyfikowane - zapewnia w odpowiedzi na nasze pytania.

Na razie ma nie być wiadomo, kiedy dokładnie programy na żywo mają wrócić na antenę.

Zmiana ramówek w związku z koronawirusem

W związku z epidemią koronawirusa publiczna rozgłośnia zdecydowała się na zmiany we wszystkich ramówkach swoich stacji.

Polskie Radio 24 transmituje wszystkie konferencje prasowe, briefingi i oświadczenia związane z epidemią wirusa CoV-2. Stacja ma na bieżąco nadawać komunikaty i informacje przekazywane przez przedstawicieli rządu, instytucji państwowych, a także samorządów oraz kierownictwa szpitali w regionach. Prowadzona ma być również kampania informacyjna dotyczącą zwalczania koronawirusa w serwisach i magazynach informacyjnych oraz materiałach reporterskich.

Portal informacyjny PolskieRadio24.pl nadal ma prowadzić akcję informacyjną i publikować materiały poradnikowe, oficjalne zalecenia i komentarze ekspertów. Od 5 marca prowadzi specjalny raport na temat epidemii koronawirusa, publikuje analizy i porady związane z higieną.

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Polskie Radio 24 miało 0,6 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio 24 z serwisami Jedynki, bez własnych programów na żywo

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
Mogliby się zamknąć, a do fm dać spowrotem czwórkę.
17 6
odpowiedź
User
Indigo
Muszę powiedzieć, że podziwiam prezes. Wykorzystuje sytuację, żeby zrobić, co od dawna trzeba było zrobić. Dynamiczna sytuacja i dynamiczne działanie.
3 14
odpowiedź
User
Uber444
Niestety, obecna sytuacja dobitnie pokazuje, że Radio nie jest organizacyjnie przygotowane na takie sytuacje. A gdyby był atak wojsk nieprzyjaciela, też byłyby puszczane powtórki? Słuchowiska? Reportaże sprzed lat? W Radiu w Warszawie pracuje kilkaset radiowców, doliczmy Kanie, Rachoniów z TV Republika, TVP Info, od Skowrońskiego itd. Setki ludzi biorą duże pieniądze, a nie ma kto usiąść i audycji poprowadzić....? Czas obudzić się z tego letargu.
15 4
odpowiedź
User
Marcin
Najwyraźniej miliardy płynące z naszych podatków to za mało by tworzyć normalny program :D
13 5
odpowiedź
User
Radio z kartonu
To "24" w nazwie to chyba liczba słuchaczy. I pomyśleć, że lada chwila uruchomionych zostanie ponad dwadzieścia nowych nadajników UKF tej stacji. Ale kto bogatemu zabroni...
11 5
odpowiedź