SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio 24 z serwisami Jedynki, bez własnych programów na żywo

W Polskim Radiu 24 są nadawane te serwisy informacyjne, co w Jedynce Polskiego Radia. W ubiegłym tygodniu w stacji pojawił się przypadek zakażenia koronawirusem, część pracowników przeszła na pracę zdalną. Brak programów na żywo ma być tymczasową sytuacją.

fot. polskie radioArticle

W czwartek u jednego z pracowników Polskiego Radia 24 potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W mailu do pracowników, do którego treści dotarliśmy prezes radia Agnieszka Kamińska apelowała do pracowników, aby „nie popadali w panikę”. - Na razie obowiązuje nas praca zdalna. Kierownictwo i dyrekcja będzie się z Państwem kontaktować telefonicznie - stwierdziła szefowa Polskiego Radia. - Bardzo proszę, aby nikt nie przychodził do radia oprócz osób wyznaczonych przez kierownictwo i dyrekcję - dodała.

Zaznaczyła, że studio 340, w którym realizowane są programy Polskiego Radia 24, w nocy z piątku na sobotę kolejny raz zostanie zdezynfekowane.

Od ubiegłego czwartku Polskie Radio 24 nie nadaje własnych programów na żywo, a serwisy informacyjne są o tej samych porach emitowane jednocześnie w Jedynce i PR24.

Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia nie odpowiada bezpośrednio czy sytuacja na antenie ma związek z faktem, że większość pracowników została objęta kwarantanną. Potwierdza to jednak kilka osób w rozmowie z nami. - W trosce o bezpieczeństwo pracowników, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, Polskie Radio wdrożyło wszelkie niezbędne procedury. Emisja PR24 - do czego jesteśmy zobligowani ustawą - jest realizowana, a w związku z sytuacją epidemiologiczną ramówki wszystkich programów PR zostały zmodyfikowane - zapewnia w odpowiedzi na nasze pytania.

Na razie ma nie być wiadomo, kiedy dokładnie programy na żywo mają wrócić na antenę.

Zmiana ramówek w związku z koronawirusem

W związku z epidemią koronawirusa publiczna rozgłośnia zdecydowała się na zmiany we wszystkich ramówkach swoich stacji.

Polskie Radio 24 transmituje wszystkie konferencje prasowe, briefingi i oświadczenia związane z epidemią wirusa CoV-2. Stacja ma na bieżąco nadawać komunikaty i informacje przekazywane przez przedstawicieli rządu, instytucji państwowych, a także samorządów oraz kierownictwa szpitali w regionach. Prowadzona ma być również kampania informacyjna dotyczącą zwalczania koronawirusa w serwisach i magazynach informacyjnych oraz materiałach reporterskich.

Portal informacyjny PolskieRadio24.pl nadal ma prowadzić akcję informacyjną i publikować materiały poradnikowe, oficjalne zalecenia i komentarze ekspertów. Od 5 marca prowadzi specjalny raport na temat epidemii koronawirusa, publikuje analizy i porady związane z higieną.

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Polskie Radio 24 miało 0,6 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio 24 z serwisami Jedynki, bez własnych programów na żywo

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
Mogliby się zamknąć, a do fm dać spowrotem czwórkę.
odpowiedź
User
Indigo
Muszę powiedzieć, że podziwiam prezes. Wykorzystuje sytuację, żeby zrobić, co od dawna trzeba było zrobić. Dynamiczna sytuacja i dynamiczne działanie.
odpowiedź
User
Uber444
Niestety, obecna sytuacja dobitnie pokazuje, że Radio nie jest organizacyjnie przygotowane na takie sytuacje. A gdyby był atak wojsk nieprzyjaciela, też byłyby puszczane powtórki? Słuchowiska? Reportaże sprzed lat? W Radiu w Warszawie pracuje kilkaset radiowców, doliczmy Kanie, Rachoniów z TV Republika, TVP Info, od Skowrońskiego itd. Setki ludzi biorą duże pieniądze, a nie ma kto usiąść i audycji poprowadzić....? Czas obudzić się z tego letargu.
odpowiedź