SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozgłośnie Polskiego Radia i Audytorium 17 z nowym porozumieniem o współpracy

Audytorium 17 i Rozgłośnie Regionalne Polskiego Radia podpisały nowy dokument o współpracy na rynku reklamy – zarówno ogólnopolskim, jak i ponadregionalnym. Porozumienie wchodzące w życie w 2023 roku określa warunki współpracy i reprezentacji rozgłośni Polskiego Radia przez ich „spółkę córkę”.

Article

Audytorium17 to przedstawiciel nie tylko siedemnastu rozgłośni publicznego nadawcy w dziedzinie zakupu czasu reklamowego i planowania kampanii reklamowych, ale także sześciu wyspecjalizowanych programów lokalnych (tzw. anten miejskich) i stacji nadających wyłącznie w technologii DAB+.

Nowe porozumienie zastępuje dotychczas obowiązujące, zawarte w 2014 roku. - Jest to bezsprzecznie sukces, że osiemnaście podmiotów gospodarczych wynegocjowało korzystne dla wszystkich warunki współpracy na trudnym rynku reklamowym. W nowy 2023 rok wchodzimy jako największa zasięgowo sieć radiowa (docieramy do 95 proc. mieszkańców Polski), która swoim klientom oferuje gwarantowane dotarcie z przekazem reklamowym. Dzięki nowemu porozumieniu możemy proponować nowe, atrakcyjniejsze warunki współpracy zarówno klientom bezpośrednim jak i domom mediowym i brokerom – komentuje Paweł Paluch, prezes spółki Audytorium 17.

Paluch jest prezesem spółki od 2016 roku. Wcześniej pracował w Telewizji Polskiej, kierując Biurem Marketingu i Promocji, Biurem Zarządzania Programem i Marketingiem, był także członkiem zarządu Telewizji Polskiej SA. Był również twórcą agencji reklamowej Radia PLUS oraz rzecznikiem prasowym Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

W roku 2021 spółka Audytorium 17 sprzedająca ofertę reklamową rozgłośni regionalnych Polskiego Radia osiągnęła 9,44 mln zł przychodów sprzedażowych i 286,7 tys. zł zysku netto. Do rady nadzorczej firmy zostali powołani prezes Radia Kraków, Radia Katowice i Radia Olsztyn.

Według badania Radio Track w ub.r. łączny udział obsługiwanych przez spółkę stacji regionalnych Polskiego Radia wyniósł 4,7 proc., o 0,1 pkt proc. mniej niż w 2020 roku. Natomiast cały polski rynek reklamy radiowej urósł w ub.r. o 13,9 proc. (czyli 94,9 mln zł) do 776 mln zł (według szacunków Publicis Groupe).

 

Dołącz do dyskusji: Rozgłośnie Polskiego Radia i Audytorium 17 z nowym porozumieniem o współpracy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nic44
dostali ku kumamuniu chopla na punkcie głupich i durnych reklam wstyd
odpowiedź