SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie zmiana dyrektora radiowej Jedynki

Marcin Kusy nie utrzyma się na stanowisku dyrektora radiowej Jedynki - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego następcą.

Według naszych informacji nie ma szans, by Marcin Kusy pozostał dyrektorem radiowej Jedynki. Nowe kierownictwo Polskiego Radia jest na etapie poszukiwań nowego szefa PR1. Nie jest pewne, czy Kusy pozostanie w Polskim Radiu. Wcześniej pracował m.in. w Radiu Kolor.

Marcin Kusy przestanie być dyrektorem Jedynki

Jako dyrektor Marcin Kusy prowadzi Program Pierwszy Polskiego Radia od 2021 roku. Wcześniej przez dwa lata występował w roli p.o. dyrektora stacji. Nominację dyrektorską otrzymał od poprzedniej prezes PR, Agnieszki Kamińskiej. Nowym szefem publicznego radia został niedawno Paweł Majcher, a wiceprezesem Juliusz Kaszyński.

Radiowa Jedynka przeszła ostatnio już kilka zmian. Jak informowaliśmy, nie będą nadawane kolejne autorskie audycje Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg. Dwie z nich, „W otwarte karty” i „Gdzie jest Pan Cogito”, od wiosny ub.r. emitowano także w TVP Info. 

Pożegnano się także z Edytą Poźniak, wicedyrektor PR1. Wywiadów politycznych w „Sygnałach Dnia” radiowej Jedynki nie będą już prowadzili dziennikarka TV Republika i „Gazety Polskiej” Katarzyna Gójska oraz współpracujący z Polsat News Grzegorz Jankowski. 

Zmiany w Polskim Radiu

Nowy zarząd Polskiego Radia odwołał też m.in. dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej Pawła Piszczka. Jego miejsce zajął Wojciech Cegielski, wieloletni korespondent wojenny i zagraniczny Polskiego Radia.  Z kolei dyrektorem Polskiego Radia 24 nie jest już Krzysztof Świątek. Nowym szefem PR24 został Grzegorz Frątczak, którego można było wcześniej usłyszeć w porannym paśmie stacji. Odwołani zostali także zastępca dyrektora Programu III Polskiego Radia Dawid Wildstein oraz zastępca dyrektora Biura Programowego Polskiego Radia Anna Czabańska. Nowym dyrektorem Trójki została Agnieszka Szydłowska.

Z naszego raportu wynika, że w 2023 roku liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM (udział 29,6 proc.). Czwarte miejsce zajęła Jedynka (5,1 proc.) 

Czytaj także: Doda w nowej audycji RMF FM

Czytaj także: Kolejni reporterzy terenowi odchodzą z RMF FM

Dołącz do dyskusji: Będzie zmiana dyrektora radiowej Jedynki

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BB
I dobrze. Żal było słychać przez ostatnie 3 lata. Cień świetności. I do tego format zdublowany z Trójka. Powrót do tradycji plus normalne serwisy przestrzegające ustawę RiTV. Ludzie wrócą do Radia
odpowiedź
User
Koalicja obywatelska
Oczywiście, że się nie utrzyma bo zmiany w mediach publicznych polegają na tym starych ludzie zastępuje my swoimi. Teraz k.... My. A za 4 lub 8 lat zmiana. Tam to wygląda. Państwo papieru. Chu... Du... I kamieni kupa
odpowiedź
User
Bsrts
Oby był to ktoś z wewnątrz polskiego radia, nie żaden pajac z wyborczej.
odpowiedź