SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio ze specjalnym serwisem i ponad 100 godz. audycji o igrzyskach olimpijskich

Podczas startujących w piątek zimowych igrzysk olimpijskich Pekin 2022, Polskie Radio wyemituje na sześciu swoich antenach ponad sto godzin transmisji, relacji i raportów. Będzie też specjalny internetowy serwis olimpijski. Polskie Radio jest oficjalnym nadawcą radiowym igrzysk.

fot. Shutterstock.comArticle

Transmisje i informacje ze stolicy Chin wyemitują: Jedynka, Trójka, Czwórka i PR24, a audycje nawiązujące do rywalizacji podczas Igrzysk pojawią się również w Polskim Radiu Kierowców i Polskim Radiu Dzieciom.

Jedynka: ceremonie otwarcia i zamknięcia

Radiowa Jedynka planuje w czasie igrzysk nie tylko pełne transmisje konkursów skoków narciarskich (6 i 12 lutego), ale również relacje z ceremonii otwarcia i zamknięcia.

Zmagania na olimpijskich arenach będą obecne na antenie tej stacji niemal przez cały dzień – począwszy od wejść z Pekinu w „aktualnościach” i serwisach sportowych (zawsze po równej godzinie), poprzez studia olimpijskie i relacje w ciągu dnia (zwłaszcza, kiedy Polacy będą startować w finałach lub walczyć o medale); aż do wieczornego podsumowania dnia w Pekinie w „Kronice Sportowej” (godz. 22.30).

Trójka: specjalne studio i wejścia na żywo

Program 3 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy na „Studio Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Trójce – Pekin 2022” o godz. 7.40 i 16.20 (poniedziałek-piątek) oraz o godz. 8.20 i 17.50 (soboty) i o godz. 9.05 (niedziele).

Trójka planuje też zapowiedzi i wejścia na żywo do audycji i serwisów w ważnych momentach z udziałem polskich sportowców, a raporty z Pekinu pojawią się również w niedziele 6, 13 i 20 lutego w „Trzeciej Stronie Medalu” (ok. godz. 17.15). Bieżące informacje z ZIO również codziennie w serwisach sportowych Trójki.

PR24: „Magazyn olimpijski”

Informacyjna antena nadawcy, Polskie Radio24, począwszy od piątku 4 lutego do niedzieli 20 lutego codziennie o godz. 15.33 wyemituje „Magazyn olimpijski – Pekin 2022”. Ponadto stacja planuje dodatkowe łączenia z korespondentami w Pekinie, w dniach kiedy Polacy będą walczyć o medale.   

Tematykę igrzysk cyfrowa Czwórka będzie poruszać w wybranych audycjach, wiadomościach oraz przeglądach sportowych. W każdej audycji „Strefa sportu” (od poniedziałku do czwartku o godz. 21.30) pojawi się blok „Zimowe Igrzyska Pekin 2022” (m.in. rozmowy z polskimi olimpijczykami, trenerami, ekspertami, komentatorami itd.). Bieżących informacji z Chin można będzie posłuchać w: porannych i popołudniowych „Przeglądach sportowych”, „Sportowym Podsumowaniu Dnia” oraz  „Sportowym weekendzie”. Stacja planuje także olimpijskie podcasty.

Polskie Radio Kierowców: błyskawiczny przegląd sportowy

Polskie Radio Kierowców będzie emitować w czasie Igrzysk specjalny przegląd sportowy „90 sekund o sporcie”. Znajdą się w nim wyniki, relacje i wypowiedzi sportowców – to wszystko na antenie trzy razy dziennie. W czasie startów Polaków dziennikarze PRK będą komentowali zmagania na żywo. Wiadomości prosto z Pekinu pojawią się także w serwisach informacyjnych.

Polskie Radio Dzieciom z kolei od 29 stycznia w audycji „Rodzinny w-f” (godz. 10.00) przedstawia poszczególne dyscypliny sportowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Ponadto w audycji „Dawno, dawno temu” (5 lutego; godz. 15.00) można będzie posłuchać o historii Igrzysk Olimpijskich, a w „Słowo do słowa” (4 lutego, godz. 15.30) wyjaśniona zostanie różnica pomiędzy pojęciami „Olimpiada” i „Igrzyska Olimpijskie”. Codziennie emitowany będzie „Express sportowy” (godz. 9.45, powtórki o 15.15).

Startuje specjalny serwis internetowy

Propozycje wszystkich anten złożą się w sumie na ponad sto godzin relacji, wejść reporterskich i raportów. Igrzyska będzie można również śledzić dzięki specjalnemu, multimedialnemu serwisowi internetowemu pekin2022.polskieradio24.pl (również: beijing2022.polskieradio24.pl), który wystartuje 4 lutego.

Znajdą się w nim najnowsze doniesienia ze sportowych aren, tabele wyników, multimedia i sporo ciekawostek o polskich zawodnikach. Ponadto znaleźć tu będzie relacje dziennikarzy Polskiego Radia. Użytkownicy będą mogli posłuchać specjalnych kronik olimpijskich z radiowej Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24. Na bieżąco dodawane będą wywiady i relacje przeprowadzone przez wysłanników Polskiego Radia na igrzyskach w Tokio. Pojawi się tabela medalowa i terminarz igrzysk (z uwzględnieniem startów Polaków) oraz charakterystyka dyscyplin zilustrowana ciekawymi infografikami. Udostępnione zostaną też archiwalne nagrania Polskiego Radia z poprzednich zawodów olimpijskich.

Kto zrelacjonuje Igrzyska?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 odbędą się w dniach 4-20 lutego. Rozdanych zostanie 109 kompletów medali. Polska ekipa liczyć będzie 128 osób, w tym 57 zawodników – 30 kobiet i 27 mężczyzn, którzy reprezentują 5 Polskich Związków Sportowych.

Do Pekinu Polskie Radio wysłało osiem osób: dziennikarzy i jednego inżyniera dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafała Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik (inżynier i realizator techniczny).

Na miejscu wspiera ich Tomasz Sajewicz – oficjalny korespondent Polskiego Radia w Chinach, który ma możliwość nadawania relacji spoza stref zamkniętych. Publiczny nadawca uruchomił w Pekinie własne studio emisyjne, dzięki czemu reporterzy Polskiego Radia mogą relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio z aren i obiektów olimpijskich – m.in. skoczni, tras biegowych, biathlonowych i alpejskich oraz torów do jazdy szybkiej na lodzie itp.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio ze specjalnym serwisem i ponad 100 godz. audycji o igrzyskach olimpijskich

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bezmyślność
Kolejne wyrzucanie pieniędzy w błoto, ale jak rżnąć podatnika to jeszcze mu wmawiać sport to zdrowie! W pandemii.
odpowiedź
User
Łukasz
Zawsze lubiłem te relacje radiowe z Igrzysk Olimpijskich. Szkoda tylko, że strefa czasowa nie ta.
odpowiedź
User
słuchacz w odwrocie
Jeden z ostatnich powodów, dla których warto włączyć PR.
odpowiedź