SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyły konkursy Polskiego Radia na najlepsze płyty z folkiem i muzyką źródeł

Artyści, wytwórnie fonograficzne i lokalne społeczności mogą wziąć udział w konkursie Polskiego Radia na najlepszą płytę z muzyką folkową oraz najlepszą płytę z muzyką tradycyjną - Folkowy Fonogram Roku 2019 i Fonogram Źródeł 2019. Laureatów poznamy w maju podczas 23. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

Article

Wykonawcy bądź wydawcy mogą zgłosić swoje płyty do udziału w konkursach do 17 lutego br. Konkurs na Folkowy Fonogram Roku organizowany jest przez Polskie Radio od 1998 roku, a Festiwalowi „Nowa Tradycja" towarzyszy od 2002 roku. Jego cel to promocja muzyki folkowej w Polsce. Wziąć w nim udział mogą zespoły, które działają w kraju i wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi świata. Wśród dotychczasowych laureatów tej nagrody są m.in.: Muzykanci, Golec uOrkiestra, Kapela Brodów, Kapela ze Wsi Warszawa, Osjan czy Orkiestra św. Mikołaja. W 2019 roku najlepszą płytą okazała się „Po śladach", nagrana przez grupę Janusz Prusinowski Kompania.

Oprócz albumu z muzyką folkową, co roku nagradzane jest również najlepsze wydawnictwo z repertuarem tradycyjnym - Fonogram Źródeł. Po raz pierwszy konkurs ten odbył się w 2009 roku. Jego założeniem jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz autentycznych artystów. W ubiegłym roku pierwsze miejsce jury przyznało Towarzystwu dla Natury i Człowieka za publikację „Łuhom, łuhom ponad Buhom. Muzyka tradycyjna Polesia Lubelskiego i jej wykonawcy".

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 17 lutego 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa - z dopiskiem: „Folkowy Fonogram Roku 2019" lub „Fonogram Źródeł 2020". Kontakt mailowy: nowatradycja@polskieradio.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyły konkursy Polskiego Radia na najlepsze płyty z folkiem i muzyką źródeł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl