SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio odwołało wakacyjne koncerty Lata z Radiem. „Jedyna możliwa decyzja”

Polskie Radio zdecydowało o odwołaniu cyklu tegorocznych koncertów Lato z Radiem Festiwal. Powodem jest pandemia koronawirusa. - Już przygotowujemy szereg innych wakacyjnych atrakcji dla słuchaczy - komentuje Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia.

Article

Monika Kuś podkreśla, że odwołanie wakacyjnej trasy Lata z Radiem to w tej chwili jedyna możliwa decyzja. - Nikt nie jest w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji za kilka miesięcy - mówi.

- Polskie Radio już przygotowuje szereg wakacyjnych atrakcji dla swoich słuchaczy. Duży nacisk położymy na nowe technologie. Będziemy obecni w mediach społecznościowych. Nowoczesność połączymy z tradycją i naszymi bogatymi zbiorami radiowego archiwum. O tym co zaproponujemy w tym roku, będziemy na bieżąco informować na naszych antenach - zapowiada Monika Kuś.

W 2019 roku Lato z Radiem odbywało się w czterech miastach: 28-29 czerwca w Zakopanem, 19-20 lipca w Pucku, 9-10 sierpnia w Stalowej Woli oraz finał trasy - 30 i 31 sierpnia w Krakowie. Oprócz dwudniowych koncertów dziennikarze stacji podczas trasy reporterskiej odwiedzali różne miasta Polski i organizowali audycje plenerowe. Jeszcze w grudniu ub.r. trwały prace nad nową koncepcją tegorocznej edycji Lata z Radiem. Agencja Promocji rekomendowała wówczas organizację jednego dużego koncertu na koniec wakacji oraz zarezerwowanie „Lata z Radiem” dla Jedynki.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynikało, że w ub.r. średnia liczba słuchaczy Jedynki w paśmie emisji programu „Lato z Radiem” (od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00) w grupie wiekowej 15-75 w okresie od czerwca do sierpnia wyniosła 969 tys. osób, co przełożyło się na 6,4 proc. udziału rozgłośni w rynku radiowym.

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty.

Na koniec 2018 roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. Dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

Na początku marca prezydent Andrzej Duda podpisał przyjętą wcześniej przez Sejm, mimo sprzeciwu Senatu, nowelizację ustawy abonamentowej dającą mediom publicznym 1,95 mld zł rekompensaty abonamentowej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że z tej kwoty 1,71 mld zł trafi do Telewizji Polskiej, Polskie Radio - 119,2 mln zł, a 17 regionalnych stacji Polskiego Radia - 119,3 mln zł.

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio odwołało wakacyjne koncerty Lata z Radiem. „Jedyna możliwa decyzja”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A GDZIE ŹRÓDŁO INFORMACJI?
A CZEMU NIE PODALIŚCIE, KTO PODAŁ TEGO NEWSA? PRZEPISUJECIE PRZEZ POWOŁYWANIA SIĘ NA PRESSERWIS. ŻENUJĄCA PRAKTYKA
odpowiedź
User
xxy
widać że co nie którzy nie rozumieją że jest zagrożenie życia .decyzja jest słuszna żeby nie stwarzać nie potrzebnego zagrożenia . może czas refleksji jest potrzebny . by zamiast wypisywania pozostać bez odpowiedzi ....?
odpowiedź
User
Korbik
Dla mnie żadna strata, to nie to, co było kiedyś. Oczywiście decyzja słuszna.
odpowiedź