SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio odwołało festiwal „Nowa Tradycja”. „Teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo”

Zaplanowany na połowę maja br. Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja 2020” został odwołany z powodu epidemii koronawirusa. Decyzję podjęli wspólnie: Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio.  Organizatorzy zapewniają, że nadesłane nagrania nie przepadną i zostaną wykorzystane w innym terminie.

Article

O tym, że zaplanowany na 14-17 maja 23. już festiwal nie odbędzie się, organizatorzy poinformowali uczestników w oficjalnym piśmie.

- Szykowaliśmy dla Was fantastycznych gości z zagranicy, spotkania z wybitnymi ludowymi muzykami, nowe pomysły poszerzające nasz program i pozwalające nam dotrzeć do tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać muzyki tradycyjnej. Czekała nas współpraca z nowymi, twórczymi partnerami. Niestety, musimy z tym wszystkim trochę poczekać - stwierdzili. - Teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo nas wszystkich - podkreślili, dziękując jednocześnie za wszystkie zgłoszenia.

Rozstrzygnięte zostaną natomiast ogłoszone wcześniej konkursy płytowe. W poniedziałek 23 marca poznamy pierwszego laureata nagrody Muzyka Źródeł, a 1 kwietnia okaże się, które płyty zwyciężą w konkursie na Fonogram Źródeł i Folkowy Fonogram Roku. Występy laureatów i konkursowiczów odbędą się w innym terminie, którego organizatorzy na razie nie wskazują.

- Zachęcamy wszystkich do pozostania w domu, słuchania naszych programów i zaglądania na portal Rckl.polskieradio.pl. Ciągle przygotowujemy materiały dźwiękowe, audycje, playlisty, felietony i recenzje - dodają dziennikarze Radiowego Centrum Kultury Ludowej, którzy zapewniają wszystkich miłośników muzyki i słuchaczy, że cały czas obserwują rozwój sytuacji, tak by móc już wkrótce poinformować o kolejnych planach.

W maju ub. roku rozstrzygnięto 22. edycję Festiwalu „Nowa Tradycja”. Grand Prix otrzymał zespół Lumpeks. Wyróżniono również: Projekt Swada, Trimagine, Michał Joniec i Karuzela.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio odwołało festiwal „Nowa Tradycja”. „Teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ttt
Polskie Radio i bezpieczeństwo? żarty. Umyjcie toalety, dajcie mydła, umyjcie klamki, to porozmawiamy. A Pani Kamińska do dymisji i wszystko wróci do normy.
7 3
odpowiedź
User
Gość X
Liczę na to że w maju będzie.
2 0
odpowiedź
User
licker
Kiedy odwołanie prezes?
6 2
odpowiedź
User
Obywatel katolik
A pan prezes, szeregowy poseł, słońce naszego narodu i tak nie widzi przeszkód do przeprowadzenia wyborów prezydenckich...
2 2
odpowiedź